Wpis z mikrobloga

@appmstt ja bym policzył jaki prąd będzie szedł i wziął na wszelki wypadek wyższy przekrój. Nie wiesz czy za jakiś czas nie przyjdzie Ci do głowy zrobić koło bramy gniazdka i podłączać np myjki 2kw.
W hurtowni polecili mi 3x4 ale to chyba znowu za grube.


@appmstt: w hurtowni chcą zarobić :)
Na 100m przewodu przy obciążeniu 500W vędzie kilka woltów spadku napięcia, pomijalne. Jeśli planujesz tam coś jeszcze, choćby ogrodowe gniazdko na wszelki wypadek, daj 3z2.5
@Strieloka: W furtce? Jeśli oczekujesz silnika w furtce, to faktycznie bez przyłącza 5x10 nie pudchodź, ale jeśli chodzi jednak o bramę, to z pewnością nie przekroczy kilowata (standard to 250-500W).
pudchodź


@Jarek_P: Sarkazm nie potrzebny, W moim życiu zawodowym, widziałem większe fikołki.
między innymi, Projektant od słupa oświetleniowego przez szerokość drogi, do pylona reklamowego zaprojektował 5x16. A w pylonie odejście było zrobione 3x1,5.Więc tego.....
Strieloka - > pudchodź

@Jarek_P: Sarkazm nie potrzebny, W moim życiu zawodowym, wi...
@Bad_Wolf będę z tobą polemizował,
słup reklamowy miał swóją Bednarkę.
A kilka słupów dalej odejścia były zrobione 3x2,5 i 5x4
ale zainteresowałeś mnie , mógłbyś wskazać ten przepis ?
@Strieloka: norma PN dotycząca minimalnych przekrojów PE i PEN przy WLZ, połączeń wyrównawczych itp.

Przewód PE powinien mieć przekrój nie mniejszy niż 10 mm2 dla żył miedzianych 16 mm2 dla żył aluminiowych.


Więc gość rypnął 16mm2 nie martwiąc się, że coś instalator #!$%@? i użyje dla ograniczenia kosztów nie tego co trzeba¯\_(ツ)_/¯