Wpis z mikrobloga

@MasterOf8: Chcąc, nie chcąc, ten koleś pisał o osobach, które złożyły już przysięgę.

Można też urodzić dziecko i się nim opiekować ( ͡° ͜ʖ ͡°) albo opiekować się osobami o znacznym stopniu niepełnosprawności.
@DamianO1995: Dziecku raczej krzywdy nie zamierzam robić i sprowadzać go na świat tylko żeby wymigać się od wojska. Mogę jakiegoś wykopka przyjąć na czas nieokreślony i się nim opiekować. Może ktoś z tagu #przegryw ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MasterOf8: Mi się może uda wymigać, jeśli - odpukać - dostałbym wezwanie. W art. 5 ustawy o obronie ojczyzny są wyjątki:

2. Obowiązkowi służby wojskowej nie podlegają osoby wymienione w ust. 1,
które zostały uznane ze względu na stan zdrowia za trwale niezdolne do tej służby.
3. Obowiązkowi służby wojskowej nie podlegają kobiety w ciąży oraz
w okresie 6 miesięcy po porodzie, a także osoby:
1) sprawujące opiekę nad dziećmi do
@DamianO1995: ale zawracasz dupę, zamiast samemu poszukać.

Art. 341. [Odmowa pełnienia służby]
§ 1.
Żołnierz, który odmawia pełnienia służby wojskowej albo wykonywania obowiązku wynikającego z tej służby,
podlega karze aresztu wojskowego albo pozbawienia wolności do lat 3.
@DamianO1995: I masz od razu odpowiedź WKU jaką chłop uzyskał od WKU gdy zapytał o możliwość odmowy złożenia przysięgi.
Stanowisko WKU
zgodnie z art. 1 ust. 1-2 ustawy z dnia 3 października 1992 r. o przysiędze wojskowej każdy żołnierz Sił Zbrojnych RP składa przysięgę wojskową wg określonej w tym przepisie roty.
Złożenie przysięgi wojskowej następuje w formie uroczystej, ustalonej w ceremoniale wojskowym, w terminach określonych przez organy wojskowe. Obowiązek powyższy dotyczy
@DamianO1995: W skrócie, jeśli trafisz już na ćwiczenia i odmówisz złożenia przysięgi, to Cię ukrócą. Trzeba działać w inny sposób, żeby w ogóle się tam nie dostać.
@DamianO1995: Jak chcesz mieć dużą skuteczność, to zapisz się do psychiatry, opowiedz mu że masz lęk przed bronią palną i że boisz się, że z obawy że ktoś mógłby Cię zabić na takich ćwiczeniach to ze strachu byłbyś zdolny żeby użyć tej broni przeciwko kolegom z jednostki xD myślę, że z notatką od psychiatry nie trzeba byłoby długo przekonywać komisji XD