Wpis z mikrobloga

Wiem, że po takim meczu pisanie tego to xD ALE wg mnie z Francją wcale nie będzie tak źle. Przede wszystkim z piłkarzy zeszła ta klątwa czy inna presja tego legendarnego awansu z grupy. Doczłapali to, ledwo, w beznadziejnym stylu ale doczłapali. Już nic nie muszą. Oczekiwania są takie, że wysoko dostaniemy cymbał, więc wszystko powyżej tego jest już na plus. Granie w takich warunkach to raczej komfort, a nie stres. Z kolei Francja musi i w dodatku gra z 'najgorszą' drużyną,, wiec musi tym bardziej. Wystarczy 30 minut bez gola i zacznie się robić nerwowo. Nie lekceważyłbym tez tego, że dzisiaj zagrali rezerwami. Na wielu turniejach było tak, że po pewnym awansie ktoś wystawia rezerwy, a potem w fazie pucharowej coś się zacina np. Euro 2008 - 3 z 4 drużyn z pierwszych miejsc odpadły mimo odpoczynku w ostatnim meczu. No i przede wszystkim Francuzi to nie jest już drużyna 2016-2018, tylko jednak półeczka słabiej. Tylko w tym roku ogrywały ich Dania, Chorwacja, Austria potrafiła zremisować, czyli drużyny z potensłaem zbliżonym do naszego. Ja obstwaiam, że będzie iekawie w tym meczu.
#mecz
  • 16
@Dawidk01: Jeżeli tak będzie to o kant dupy ten awans. Znaczy ja rozumiem, że chodzi o wykonanie celu i tutaj gramy pod to w 100%. Jak w sytuacji, gdzie naprawdę już nie ma oczekiwań zagrają antyfutbol, byle tylko jak najmniej przegrać to totalnie odbierze smak awansu. Jak się cieszę z awansu, tak wolę 1-4 po ładnym meczu, niż 0-1 bez celnego strzału.
@bolekndm: Jeszcze tylko zauważę, że Argentyna gra dosyć statycznie. Dużo operują środkiem, co jeszcze jakoś autobusem można się przeciwstawić, ale Francuzi wystawią na nasz szybkich wiadomo kogo na skrzydłach i tam będzie wjeżdżane jak w masło i kartki szybko też się mogą posypać, bo nie będziemy za nimi nadążać.
@bolekndm dodatkowo Polska nie ma takich problemów z europejskimi drużynami. Potrafimy grać z lepszymi od siebie

Ameryka Południowa nam od lat nie leży.

Ofc pewnie dostaniemy #!$%@?, ale nie można całkowicie nas wykluczac( ͡º ͜ʖ͡º)
@Dawidk01: A ja tego "nastawienia Czesia" nie rozumiem. Czy piłkarze to są jakoś totalnie ubezwłasnowolnieni? Czy na meczu z Meksykiem sami nie widzą, że Meksyk nic nie gra i jest do ogrania? Zareagować na bieżącą sytuację? Były przypadki że drużyny grały na zwolnienie nielubianego trenera, a tu sobie nie mogą się zmówić "chłopaki gramy odważniej". Lewy jako kapitan, który dobrze wie, że to jego ostatnie MŚ, nie może zmotywować drużyny do