Wpis z mikrobloga

  • 0
@Sepang: dokładnie. Wówczas: tipo- car of the year '89, tempra jako pierwsza w pełnym ocynku(na mojej po dziś dzień zero rdzy), samochody z pakietem abarth... Teraz niestety fiat ogranicza się do odcinania kuponów od pierdyliarda wersji pięćsetki. 5-cio drzwiowa ma być nawet następcą punto.
  • Odpowiedz
@peacemaker23: #zlomnik ulepił w fotoszopie coś takiego, opisał to tak:

Fiat zakończył produkcję Punto. Wszystko po to, żeby przygotować linię produkcyjną do wprowadzenia następcy: modelu Ducatino. „Nasza strategia to oparcie nowych linii modelowych na tych samochodach, które odnoszą największe sukcesy rynkowe” – mówi dyrektor zarządzający Fiata, Francesco Sconfitta – "na wielu rynkach, w tym w Polsce, liderem sprzedaży jest Ducato. Dlatego w przyszłości możemy spodziewać się nie tylko
Sepang - @peacemaker23: #zlomnik ulepił w fotoszopie coś takiego, opisał to tak:


 F...

źródło: comment_vnS6XdPgtpCT0oouNBI1utGxpDGWKx5F.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@Sepang: tak to wygląda. Mnie najbardziej bolą dwie rzeczy: linea, jako jedyny sedan w ofercie i ograniczenie sprzedaży lancii do włoskiego rynku i produkcja wyłącznie ypsilona. A gdzie wspaniałe limuzyny pokroju kappy czy lybry? Wszyscy mają jeździć passatami i octaviami?
  • Odpowiedz
@peacemaker23: ja już w ogóle przestałem czytać o nowych autach - te wszystkie Kie, Hyundaie i cała grupa VW to jedno i to samo, napompowane nudne hatchbacko-kombi z dizelkiem

raz na miesiąc-dwa, się przejdę na stragany, kupię parę numerów Motoru albo AŚ poradnik, jak jest jakiś ciekawy artykuł

kończy się tak, że przejrzę tak z grubsza resztę i gazeta ląduje na ciagle rosnącej
  • Odpowiedz
@peacemaker23: to naprawdę nic niezwykłego ;)

jeśli ktoś siedzi w temacie dłużej i nie postrzega samochodów przez pryzmat prestiżu, (często bezsensownych) nowinek technicznych i gadżetów, to zapewne zauważył że od dobrych 4-5 lat przemysł samochodowy stoi w miejscu, a nowe generacje aut wyglądają tak samo i niczym się nie różnią od poprzednich

jeśli nie znasz Złomnika, to poczytaj - warto, choć autor jest specyficzny
  • Odpowiedz
  • 0
Złomnika czytam od wielu miesięcy, choć masz rację, że autor specyficzny ;) z pojęciem na temat motoryzacji zauważyłem, że dla statystycznego Janusza istnieją tylko niemieckie marki, a wszelka włoszczyzna to złom(oczywiście patrzą przez pryzmat klepanych w PRL maluchów i innych "cudów techniki", które Polacy lepili z gliny).
  • Odpowiedz