Wpis z mikrobloga

Cześć. Coś mnie podkusiło i wróciłem do iPhone po 3 latach z samsungiem i już żałuje. Czy wiecie w jaki sposób mogę przenieść backup whatsapp z Google drive do iPhone. I w ogóle czy da się robić backup whatsapp w iPhone na Google drive. Wiem, ze da się na iCloud, ale ja tego nie używam.

#iphone #ios #android
  • 12
@Kretongus: Masz maca? Zapewne nie jak tak hejtujesz takto miałbyś opcje podłączenia telefonu pod kompa i w finderze odpalenie iphone i wrzucenie tam danych, nie wiem jak jest na gowno windowsie
@Lordon: Mam macbooka. Spróbuje i dam znać. Dzięki za wskazówkę. Hejtuje z doswiadczenia. Mam również iPada. Ogólnie używałem rzeczy Apple długo, ale od akcji z ta beznadziejna klawiatura i touchbarem w MacBookach mi się odechciało.
@Kretongus: Akurat touchbar to była mega fajna rzecz, aż żałuje ze ominąłem ta generacje :( ale jak wyszły m1 a ja chciałem zmieniać moja retine z 2013 13 na 16 to czekając na 16 m1 marzyłem ze wyjdzie 16 z touchvarem z m1 a tu niespodzianka i mi to usuneli :( i szczerze ci powiem że mimo ze za swojego m1 pro dałem takie pieniądze to uważam że gdyby miał touchbar
@Lordon: touchbar ok, ale ja mam pierwsza wersje, gdzie escape jest też na touchbar. Teraz z tego co widziałem, escape jest zwykłym przyciskiem i to jest spoko. Chociaż i tak w pisaniu itd jak ktoś używa przycisków funkcyjnych, wg mnie touchbar jest słaby. Możliwe, że to kwestia użytkownika. To jest tylko moja subiektywna opinia.
@vinmcqueen: kurde w tym przypadku, też trzeba zrobić restore i od nowa konfigurować iphone. Chyba odpuszczę i zapomnę o historii whatappa. Nie chce mi się konfigurować od nowa. A wiecie może, czy da się skonfigurować whatsapp, tak żeby robił backup do google drive na ios?
@Kretongus: wydaje mi się, że się nie da, to kwestia tego jak szyfruje dane Google a jak Apple, przynajmniej jakieś takie tłumaczenie znalazłem wtedy jako powód, dla którego się nie da zrobić eksportu z Androida na iOS.

To co ja zrobiłem, to wyeksportowałem czaty do .txt i wrzuciłem sobie na chmurę, w razie czego gdybym czegoś szukał, ale po prawie roku używania iOS, powiem ci szczerze, że zdarzyło mi się to
@Kretongus: Dlatego mówię, w pro zniknie tak jak teraz jest (czego żałuje) a w air dodadzą bo to taki komputer do normalnego korzystania a touchbar dla zwykłego użytkownika to fajny dodatek