Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć mirki


Korzystałem niedawno z wakacji kredytowych i sumiennie nadpłacałem moje zobowiązanie. Przyszedł czas realnej zapłaty kredytu i wchodzę sobie na nowy harmonogram i mnie zamurowało.

Po pierwsze, kwota kapitału do odsetek jest śmieszna ale niestety tak być musi :/
Co mnie zdziwiło to fakt, że kapitał różnic się każdego miesiąca jak na poniższym screenie i tak się powtarza. Jednego miesiąca spłacam 180 zł kapitału, drugiego już ponad 100 zł mniej.
Rozmawiałem z infolinią i powiedzieli, że tak musi być bo wynika to z wielu czynników min. 'ilości dni w miesiącu'. WTF, takie róznice?

Czy mogę coś zrobić oprócz porządnego nadpłacenia (mogę rzucić 50k które kitrałem na wykańczanie domu bo trwa u mnie #budowadomu ). Przeliczenie kredytu? Przejście do innego banku? Czy po prostu pogodzenie się z sytuacją?

#kredyt #finanse #pytanie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #638752be4bf3873caced2070
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Cześć mirki 
 

Korzystałem nied...
źródło: comment_1669824244rfs3bSn9n18seZP2xw2pz8.jpg
  • 3
Co mnie zdziwiło to fakt, że kapitał różnic się każdego miesiąca jak na poniższym screenie i tak się powtarza. Jednego miesiąca spłacam 180 zł kapitału, drugiego już ponad 100 zł mniej.


@AnonimoweMirkoWyznania: W banku ING odsetki są naliczane za rzeczywistą liczbę dni, stąd też wynika różnica w kapitale w każdej racie. Nie jest to w żaden sposób niekorzystne.

Przeniesienie kredytu to utrata możliwości dalszego korzystania z wakacji kredytowych. Warto to rozważyć