Wpis z mikrobloga

Od dwóch dni w żelbecie wiercę i #!$%@? pręty nie pozwalają mi za każdym razem zamocować tego czego chce w suficie.
Kołek 8x60 xD

Macie jakieś sprawdzone wiertła czy coś żeby przewiercić się przez zbrojenie? Normalnie jest jedno na drugim i jeszcze kurna na krzyż.
Zbrojony jest w #!$%@? mocno ten strop, a musze wywiercić jeszcze 12 otworów.

Wiertarka porządna więc to nie kwestia wiertarki.

#majsterkowanie #remontujzwykopem #budownictwo #budowlanka
  • 31
@n4ojlj3_42lk: Nie może być( ͡° ͜ʖ ͡°)
Typowy polski remont odbywa się w blokach z wielkiej płyty, gdzie wywiercenie jednej dziury to godzina roboty i dwa stępione wiertła.

W amerykańskich "kartonowcach" jak chcesz powiesić obrazek to bierzesz wkrętarkę, przykładasz obrazek, w 5 sekund wkręcasz wkręta i masz obrazek, który będzie wisiał przez 20 lat.

A w Polsce? Pożyczasz trzydziestokilową wiertarę, kupujesz pięć wierteł przeciwpancernych, idziesz do sklepu
@Zbyszek_Kudriawcew: Wiertła diamentowe do betonu

Wiertła diamentowe doskonale sprawdzą się również do pracy w betonie. Wiertła diamentowe do betonu mocuje się za pomocą dwóch różnych uchwytów: SDS-Max lub SDS-Plus. Warto dodać, że wiertła te można także znaleźć w wersji klasycznej, a także w formie wierteł koronowych. Oprócz standardowego zastosowania wierteł diamentowych do betonu, sprawdzają się one również podczas wiercenia w kamieniach, np. w granicie czy piaskowcu. Takie wiertła mają zazwyczaj około
@n4ojlj3_42lk: stalco perfect max to z poczwórna widia. Trochę trwa ale przez pręta 12 przechodziłem nie raz. Ewentualnie kupic jakieś tańsze do metalu co by szkoda nie było i #!$%@? pręta a dalej znów widia.7
@n4ojlj3_42lk: Właśnie w tym tygodniu miałem dwa dni wiercenia w wieńcach gdzie pręt na pręcie też był i o ile 4-ostrzowym do betonu zbrojonego idzie przewiercić tego pręta to jednak trzeba je schładzać a i czasowo to dobre kilkanaście minut trwa. Próbowałem pod kątem by ominąć pręta i najczęściej się udawało a i dużo szybciej było. Myślałem o diamentowym ale po pierwsze bez udaru a po drugie trzeba podlewać wodą by