Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem skończony jak deweloper. Właśnie sobie z tego zdałem sprawę. Pracuje w IT od ponad 8 lat, jako fullstack, kilka technologii w tym node czy c#/net. Niestety nie miałem okazji pracować z najnowszymi technologiami po stronie backendu jak mikro serwisy, event sourcing, graphql itd. Nikt takiego człowieka jak ja nie potrzebuje. Pierwszy lepszy junior który trafił do projektu z wspomnianymi technologiami jest pewnie lepszy niż ja. Mógłbym się tego uczyć po godzinach ale co powiem na rozmowie rekrutacyjnej? Że mam poboczne projekty które to wykorzystują? Tylko mnie wyśmieją i każą spierd*alać.

Jestem skazany na obecną kontrakrornię. Człowiek myślał że wszystko przyjdzie z czasem a to gówno prawda. Przepraszam, musiałem się wyżalić.

#programista15k #programowanie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6387042a4bf3873caced16c4
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 15
@AnonimoweMirkoWyznania: Może warto ogarnąć sobie solidnie podstawy, a potem na etapie wdrożenia do firmy nauczył byś się już na konkretnych przypadkach. Nie jest to nauka czegoś zupełnie nowego, bo przecież język, środowisko i wszystko co z tym związane już znasz. To co najważniejsze, czyli doświadczenie komercyjne też masz, więc wydaje mi się, że trzeba jedynie zmienić podejście do nauki nowych rzeczy.
@AnonimoweMirkoWyznania: Been there, done that ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zasiedziałem się w firmie kilka lat i rynek mi "odjechał".
A, pojutrze podpisuję nową umowę xD Impostor syndrome też mi wjeżdżał, nie było odzewu na CV'ki, ale teraz rekruterzy spadli z siusiaka i tylko dzisiaj dostałem 8 ofert. Warto zerknąć na YT, czym w ogóle są te rzeczy - może jakiś crash course z technologii, albo zobaczyć jak
@AnonimoweMirkoWyznania: Javowiec here, przerabiałem temat. 4 lata w firmie gdzie grzebałem w technologiach, które rzadko pojawiają się w ogłoszeniach o pracę (JSF, Java EE), w niektórych firmach już na etapie selekcji CV dostawałem odrzut z powodu zbyt długiej przerwy w pracy z Springiem. W końcu jedna z kontraktorni dała mi szansę i trafiłem do całkiem fajnego projektu, gdzie mam znacznie większą styczność z rzeczami, które powtarzają się w większości ogłoszeń.