Wpis z mikrobloga

Pytanie do osób na bieżąco z #twitter – wchodząc dziś w twitterowy link zauważyłem, że jako niezalogowany użytkownik (nie korzystam z Twittera na telefonie) mogę normalnie scrollować odpowiedzi. To wcześniej nie było możliwe – po scrollu w dół pojawiała się prośba o zalogowanie. Nie jestem też pewien kiedy została wdrożona ta zmiana. Stąd moje pytania:
1. od kiedy tak jest
2. czy istnieje jakiś oficjalny (albo nawet nieoficjalny, typu tweet Muska) komunikat w tej sprawie?

Przedtem uznawałem blokadę przeglądania dla niezalogowanych jako presję Twittera na utworzenie konta i/lub sposób na przyśpieszenie aplikacji (nie ładowanie "nadmiaru" danych niezalogowanym). O co tu chodzi? Czyżby aspekt szybkości nagle przestał mieć znaczenie (obecnie działa mi super szybko)? Może ktoś rzucić światło na ten temat? Nie chce mi się wierzyć, że zmiany w kodzie/infrastrukturze technicznej mogły zostać wdrożone przez "oddział specjalny" ściągnięty z Tesli tak szybko.

Z góry dzięki za wszelki konstruktywny "insight".
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@texas-holdem: "Twitter core services latency reduced by ~400ms. Should feel noticeably faster." Musk rzucił to godzinę temu. Czyli kwestia szybkości rozwikłana. A z dostępem bez logowania to nie widziałem żadnej informacji
@texas-holdem: Elon pisał że to nie powinno być zablokowane i szybko przestało. Twitter ładuje mi się dużo szybciej od niedawna. Czego to nie można uzyskać w 3 tygodnie wnosząc zlew do firmy. Chyba zaczęła tam się niezła inżynieria, taki duży portal ma dużo ciekawych problemów do rozwiązania, na które zwykle nie ma przyzwolenia, bo albo "działa, nie ruszaj", albo "są ważniejsze biznesowo rzeczy do zrobienia, firma X chce ładną integrację z
@Malthan: O kurde, Pan George to jest widzę Specjalista z tych przez wielkie S. Można by pomyśleć, że ten rujnujący internet (jak to Pan George pięknie ujął) "nondismissable pop up" miał jakąś konkretną przyczynę techniczną, np. że bez niego transfer byłby za duży i stąd konieczność blokowania niezalogowanych "oglądaczy", a tu przychodzi Pan George "bo go Elon poprosił" i nie dość, że mogę czytać jako niezalogowany to jeszcze działa szybciej niż
Typ jeszcze nic nie pokazał. Usunięcie blokady dla niezalogowanych to totalna pierdoła pod względem technicznym (potrzebna była decyzja biznesowa).


@splitt: No jeśli mówisz, że Twitter zawsze mógł działać szybciej i to bez ograniczeń ruchu dla niezalogowanych i "decyzją biznesową" było, że działał wolniej to zapewne tak jest.