Wpis z mikrobloga

Jakie są wady myszek bezprzewodowych względem przewodowych?

Od lat za kazdym razem jak pytalem o myszke w okolicach 50zł, to ludzie polecali mi z kablem, bo ze lepsza, ale dzisiaj doczytalem ze te bezprzewodowe aktualnie wcale nie odstają. A plączący sie kabel obok laptopa, troche jednak #!$%@?.. Kupilem ostatnio na promocji Razer DeathAdder Essential za 50zł, ale zastanawiam sie czy nie zwrócić nie wziąć cos bezprzwodowego

#it #informatyka #pcmasterrace #komputery
  • 34
@essos: opóźnień zbytnio już nie ma w myszkach bezprzewodowych typowo do gier, więc wada będzie cena (bezprzewodowa dobra jednak kosztuje sporo więcej niż na kablu) + potencjalnie waga (aku swoje waży) + konieczność lądowania tego czasem.

jak nie grasz to bez znaczenia co weźmiesz.
@essos: Będą pro-gracze wymyślać że opóźnienia większe i że myszka za cięzka, bo bateria.

Ale do użytku laptopowego nie wyobrażam sobie niczego innego.

Aha - bierz death adder v2 hyperspeed. wybór bateria aaa i aa oraz wybór bluetooth czy wifi dongle.
Jakie są wady myszek bezprzewodowych względem przewodowych?


@essos: np. że tanie myszki mają słaby zasięg. Kupiłem jakiegoś a4techa za 40 parę ziko i jeszcze jak jest parę cm od laptopa to działa spoko, ale np. jak podpiąłem ją do stacjonarki i nie widziała bezpośrednio dongla pod usb, to gubiła ci chwilę zasięg mimo, że dzieliło je fizycznie może 1.5m odległości
@essos: Mam bloody v7 kupiona jeszcze w liceum, a rok temu skończyłem studia. Bateria ładuje się z 30 minut i styka na cały dzień roboty i grania po robocie. Nigdy nie miałem problemów z zakłóceniami i innymi takimi. Minusy? Trzeba pamiętać przy pakowaniu żeby wziąć odbiornik No i pamiętać o ładowaniu
@10129: wiec tez pytanie czy w np. za 50 albo za 80zł (bo w promocji za 50), mozna dostać precyzyjną myszke bezprzewodową tak jak na kablu

Te baterie mozna ładować np. podlaczajac kabel do myszki?
Te baterie mozna ładować np. podlaczajac kabel do myszki?

zależy od myszki, niektóre mają jak najbardziej wbudowaną ładowarkę.

wiec tez pytanie czy w np. za 50 albo za 80zł (bo w promocji za 50), mozna dostać precyzyjną myszke bezprzewodową tak jak na kablu


lepsze pytanie to czy zauważysz różnice nie wykonując bardzo szybkich ruchów.
ale nie jest mi znana myszka bezprzewodowa w tej cenie z dobrym sensorem, tylko dobry sensor do pracy
Czym sie roznią? Ten Razer DeathAdder Essential sie nada do pracy?

@essos: w pracy nie machasz myszką jak szympans który przedawkował amfetaminę więc sensor nie musi wiernie śledzić ruchów pod bardzo dużą prędkością.
Kupilem ostatnio na promocji Razer DeathAdder Essential za 50zł, ale zastanawiam sie czy nie zwrócić nie wziąć cos bezprzwodowego


@essos: Teraz jest dobra promocja i na Amazonie można kupić Razer Deathadder V2 X Hyperspeed za 125 zł, to jest najniższa cena w historii, do tego na pierwszy zakup w aplikacji jest -35 zł z kodem APPKA35 (działa na nowych kontach) i ostatecznie wychodzi 90 zł, w podobnej cenie nie ma nic
@essos: poszukaj przede wszystkim myszki wertykalnej (pionowej), to robi zajebistą różnicę. Dwa modele bardzo polecam:
1) Natec Euphonie, wersja budżetowa i trochę no-name, ale gdy szukałem nowego modelu (pierwsza wertykalna mi się zepsuła), to była to ósma przetestowana myszka i dopiero przy niej zostałem.
2) Logitech MX Vertical, niestety cena zabójcza jak na elektronikę tego typu, ale IMO warta pieniędzy.