Wpis z mikrobloga

Lol #cukrzyca już ktorys raz nadgryzam temat i potem olewam, ale przez ostatnie kilka miesiecy schudłem 4 kg.
Dodatkowo moj pot smierdzi takim… jak to wyczytałem- acetonem!? Szczerze to nie wiem jak pachnie aceton, wyczytałem ze troche jak zmuwacz do paznokci.
Nie jestem smierdzielem, biorę kąpiel 2 razy dziennie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Przez NFZ nie zrobit trstu na cukrzycę, chyba ze „udowodnię” ze mam cukrzycę. To tak jakby isc do lekarza z rakiem, pod warunkiem ze ma się raka.
Jestem słaby, ospały. Aktywnosc fizyczna zaczyna sprawiac coraz wiecej zmeczenia, jesli w jeden dzien przebiegnę 10 km, to pozniej regeneracja trwa nieskonczonosc.

Rzadko bo rzadko, ale mam cos takiego jakby jak napad paniki, trzesą sie rece, czuje się ewidentnie słabo, najczesciej gdy nie dojem posiłku, a przejdzie po szybkiej slodkiej przekąsce. Mozliwe ze sobie to wmowiłem? :O

#zdrowie #lekarz
  • 20
Przez NFZ nie zrobit trstu na cukrzycę


@Czyste_Buty: a co to za bzdura?

idziesz do rodzinnego, robisz glukozę na czczo, jak wychodzi blisko maks to dostaniesz skierowanie na badanie z obciążeniem glukozą i kilkoma testami.
@wuju84: No wlasnie tak powinno byc, ja wiem, ale u mnie lekarz jest taki totalny nieogar zlosliwiec. Druga strona medalu jest taka, ze tez troche sie boję takiego badania. Cos sobie postanowię, ale pozniej czuje się lepiej to to olewam.
@Czyste_Buty:
1. Z cukrzycą typu 2, wykrytą i leczoną można spoko funkcjonować i (w moim wypadku póki co) nie ma konieczności brania zastrzyków z insuliny a wyłącznie dbanie o dietę i branie leków
2. Cukrzyca nie rozpoznana albo "olana" może w konsekwencji doprowadzić do np. amputacji nóg albo i śmierci
3. Wykop nie zrobi za ciebie badań ani nie porozmawia z lekarzem. Jak nie ufasz aktualnemu to go zmień albo idź
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Czyste_Buty: jeżeli Twój rodzinny jest aż tak uparty, nie masz możliwości zmiany na innego etc, to może poszukaj punktu pobrań labu i zrób to prywatnie. Albo kup glukometr np. na allegro. Dorabiasz cwaniaków ale za 70zl dostaniesz na luzie z 5-10 paskami. Paski bez recepty w aptece to około 50pln. Żeby robić badania nie trzeba mieć skierowania
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@spilbergson: jeżeli badanie na czczo wyjdzie powyżej 120 zgodnie z obecnymi zaleceniami nie powinno robić się krzywej cukrowej. Imho pomiar glukometrem godzinę i dwie po posiłku spokojnie zastąpi krzywą i powinno wyjść jak poważny jest stan
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Czyste_Buty: nie rób badań, nic nie zmieniaj- olej to - pozwól się cukrzycy spokojnie rozwijać. Jak już będzie problem wtedy się tym zajmji - będziesz mógł inwestować 500-700 zł w leki co miesiąc do końca twoich dni - branża farmaceutyczna czeka na abonenta cukrzycowego