Wpis z mikrobloga

#silownia #kalistenika #streetworkout
Elo, istnieje jakiś sprawdzony trening na podciąganie na drążku? Stanąłem w miejscu na max 15 szerokim nachwytem - w seriach robię 5x12.
Dokupiłem kamizelkę 10kg i około 10x robię od dłuższego czasu ale bez progresu.
Jest sens trenować dziennie drążek?
Co dołożyć na szerokie plecy?( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 10
@Tondi_88: dużo może być czynników, nie wiem ile ważysz, jaką masz technikę, jak dokładnie wygląda cały Twój trening itp itd.
Dorzuć ciężaru do podciągania. I nie mówię tu o kamizelce 10kg. Pas, obciążenie i jazda xD
Zacznij sobie od 5x5 z 15kg. Jak klikniesz na danej sesji treningowej to +2,5kg na następnej. Na początek ideolo.
Fajnie siada progress, leci siła, wizualnie też meeeega na plus.
Ja tam nie jestem fanem robienia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jazon: potwierdzam pas i obciążenie poprawią Twoich pleców umięśnienie chyba że zależy Ci wyłącznie na ilości powtórzeń to uwaga musisz się skupić na ogólnej kondycjii widocznie brakuje Ci tlenu.
@Jazon: 172cm waga 71kg. Techniki sam nie ocenię ale nie sa to rwane wejścia na siłę tylko spokojne, dokładne podciągnięcia. Gdzieś czytałem, że logiczne dociążenie to 10% wagi więc kupiłem kamielke Decathlona na max 10kg.
@Tondi_88: łee no to teoretycznie predyspozycje są :D
Taka kamizelka jest fajna i wygdona, ale ja bym tu raczej właśnie polecił dołożyć większy ciężar i konsekwentne progresowanie. Zaraz Ci podeślę fotkę brata jakie wyrobił sobie plecy po 2 latach treningów ze mną, tylko musi mi jeszcze raz wysłać, bo usunąłem xD

Edit: dołączam fotę. Staż 2 lata, główny trening to pull/dip z obciążeniem, akcesoryjnie jeszcze inne rzeczy na siłowni.
Pobierz Jazon - @Tondi_88: łee no to teoretycznie predyspozycje są :D 
Taka kamizelka jest f...
źródło: comment_16697220815EMimllYXAOCqLTp1FbSOR.jpg
@Jazon: jednak chyba się jebnąłem że stażem jak teraz myślę xD jakoś teraz chyba 3 lata będzie, a nie mogę już edytować poprzedniego wpisu xD
@Jazon: a jakie masz pro tipy jak np robie +50kg x 5 podchwytem i 50x3-4 nachwytem? No i jeszcze wiosłuje tego dnia wyciągi lub hantle 50kg+. Nie bardzo już możliwość progressowania, a widzę że na mojej siłce chude szczury robią po 60-70kg ( _)

Wbrew pozorom duże plecy z tego co widzę nie idą w parze z możliwością dźwigania dużych ciężarów
@Pozytywny_gosc: no jak jesteś wielkim chłopem to już pewnie ciężko dalej progresowac jak jesteś na takim poziomie xD tutaj właśnie niestety przy podciąganiu szczypiory są premiowane, dużo mniej masy własnego ciała muszą dygnąć do góry jednak xD dużo łatwiej dipa progresowac przy dużej masie własnej.
Ja generalnie mam w planach jako taki cel poboczny wystartować sobie w jakichś zawodach z max chin up. Myślałem jakoś włączyć sobie do treningu izometrie i
@Tondi_88: no racja, bo nic z tego nie lubi xD tylko tradycyjne schabowe, ziemniory i takie tam xD
A serio to bombę rozważa za kilka lat xD fanem takich rzeczy nie jestem, więc nie zachęcam go do tego xD ale też nie zniechęcam, ma chłopak swój rozum xD