Wpis z mikrobloga

Moi drodzy wiele się dziś mówiło tu o związkach zawodowych w kontekście obecnej "afery", wiec ja Wam powiem, jak to wygląda we Francji:
- związki zawodowe negocjują podwyżki, czasami dość brutalnie
- od związkowców można dowiedzieć się o wielu rzeczy, warto te osoby znać
- przez większość czasu związkowcy nic nie robią "związkowego", po prostu zajmują się praca
- czasami związkowcy wykorzystują swoja pozycje i np. zamiast pracować rozdają ulotki albo kalendarze co jest mniej obciążające, niż praca, jest to krytykowane
- czasami są manifestacje związkowców które w sumie przypominają festyny, tylko nie ma alkoholu

Uprzedzając pytania:

- Czy związki zawodowe to plus dla pracownika?
- Tak

- Jestem super ekspertem i zarabiam dużo, nie potrzeba mi tych bzdur!
- Masz gorsze warunki niż taki sam ktoś we Francji a polskie B2B to pomysł rodem z Chin. Wyjedz do USA, tam jest nawet lepiej finansowo, oczywiście o ile jesteś młody, zdrowy i nie masz dzieci.

#informatyka #pracait #programowanie

--
Wszystkie nieodpowiednie komentarze będą usuwane
  • 5
- Czy związki zawodowe to plus dla pracownika?

- Tak


@NadiaFrance: to pytanie nie ma konkretnej odpowiedzi. Związki pomagają pracownikom ale odstraszają pracodawców przez co uśredniony pracownik w ogólnym zarysie może mieć gorzej.
@NadiaFrance: Każdy kto twierdzi że B2B jest super, moim zdaniem jest w błedzie. Niestety dokładnie to jest pomysł z Chin, dopóki pracujesz i przynosisz zyski dla firmy to jest git i dostajesz pensje. A niech ci się noga podwinie, zachorujesz poważniej, jakiś nowotwór cokolwiek to zostajesz sam na lodzie. Niestety w Polsce nie ma za bardzo alternatywy i system podatkowy jest źle zbudowany. Dodatkowo w takiej Francji masz pewnie spokojniejszą głowę,