Wpis z mikrobloga

@Aeterna Globalne oświetlenie będzie na RT. Chcąc nie chcąc będzie przez oświetlenia będzie to wyglądać inaczej. Czy lepiej czy gorzej to zobaczymy. Na pewno będzie mniej pastelowo w velen. Raczej bliżej satiracji kolorów z me skelige. Ja akurat globalne na RT lubię więc jestem ciekaw efekty.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vulcanitu: pewnie zaburza to jedyną słuszną wizję twórców ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@MePix: No na PC można różne cuda wyczyniać, ale ja konsolowy, dlatego chciałbym chociaż suwak nasycenia wbudowany w grze
@Aeterna: odkryłeś właśnie że GI na raytracingu wygląda po prostu źle. I zabija fps. Więc można nie stosować. Dla mnie ten cały next gen to ściema - zintegrowali parę modów i tyle. Nie będzie trzeba ściągać HD texture rework pół dnia z wolnych serwerów albo kupować miesiąca abo na Nexus modzie. Poza tym nic się nie zmienia. Oczekiwałem bardziej tego co zrobili z Metro Exodus gdzie cała gra jest przerobiona pod
@Aeterna: odkryłeś właśnie że GI na raytracingu wygląda po prostu źle. I zabija fps. Więc można nie stosować. Dla mnie ten cały next gen to ściema - zintegrowali parę modów i tyle. Nie będzie trzeba ściągać HD texture rework pół dnia z wolnych serwerów albo kupować miesiąca abo na Nexus modzie. Poza tym nic się nie zmienia. Oczekiwałem bardziej tego co zrobili z Metro Exodus gdzie cała gra jest przerobiona pod
wygląda bardzo dobrze


@Variv: wygląda inaczej niż to do czego przez lata przyzwyczaiły nas gry. Generalnie jest mroczniej a nieraz kompletnie nic nie widać co wcale nie jest fajne. No i efekt jest ładny przy dużej ilości odbić promieni więc raczej Metro RTX niż oryginalny Exodus z RTX. Mi się bardziej podoba wersja ze sztuczkami bo tak mnie nauczono i nie jestem w tym odosobniony.
@Aeterna: Ten drugi obrazek to wygląda na zupełnie inną pogodę i prawdopodobnie porę dnia co do pierwszego to być może zdecydowali się zmienić nieco paletę kolorów. Mam nadzieje, tylko że są na tyle rozważni, że nie ujednolicą lokacji i że np. górzyste, zimne Skellige nie będzie miało ciepłej palety kolorów jak reszta lokacji plus, że nie pozbędą się tego bajkowego art style z Toussaint, bo raz, że ta lokacja była opisywana