Wpis z mikrobloga

Zaczyna się zima, więc jak co roku będziecie ogłupiani, że w Polsce 45 tys. ludzi umiera na smog, co ma Was przekonać do odejścia od zabójczego węgla na uzdrawiający gaz. To oczwiście bzdura. Ta liczba jest wyjęta z rankingu, w którym przeprowadzono sobie takie teoretyczne szacunki przy pewnych założeniach, nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością. W linku macie źródło (str. 63-64) a na obrazku przetłumaczone jak to jest liczone. W komentarzu macie też ten ranking, w którym widać że we Włoszech, gdzie nikt węglem nie pali ta liczba "zgonów" jest znacznie większa niż w Polsce (80 tys). A wynika to po prostu z durnego przeliczenia liczby ludności przez jakiś założony sobie procencik. W rzeczywistości Włosi żyją najdłużej w UE.

https://www.eea.europa.eu/publications/air-quality-in-europe-2018/download
#energetyka #smog #zdrowie #nauka #ciekawostki #krakow
badtek - Zaczyna się zima, więc jak co roku będziecie ogłupiani, że w Polsce 45 tys. ...

źródło: comment_1669665303rjnnHiRJ3aHeewlHPmLdrq.jpg

Pobierz
  • 67
  • Odpowiedz
masz tutaj, bo widze że nie umiesz ogarąć raportów na stronie onkologia.org.pl tylko pewnie ogladasz dr Grzesiowskiego i dr Horbana na TVN co Ci będa gadać że tam gdzie wiekszy smog tam wiecej raka płuc XD


@badtek: Uwielbiam ludzi którzy lepiej wiedzą co oglądam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
(nie, nie oglądam, żadnych mediów, ba nawet telewizora fizycznie nie mam od jakichś hm..10+ lat)

Przecież napisałem wyżej, nie
  • Odpowiedz
@M-ever: to jest dzban. Zanieczyszczenia powietrza to szereg różnych chorób, z kardiologicznymi czele, bo wiele substancji rozwala naczynia i do tego podnosi poziom homocysteiny, powoduje przewlekłe stany zapalne, ale też obniżenie sprawności, wydolności płuc, podwyższa wieku biologiczny, choćby przez degradację kolagenu itd. Wg niego to chyba powinniśmy się cieszyć, że jest coraz więcej domów wokół miast i niech każdy kopci węglem w kozie. A potem zdziwienie, jak będziemy mieć kwas siarkowy
  • Odpowiedz
@badtek to nawet zabawne że część lekarzy i naukowców którzy zbierają niezależne dane pasujące do Twojego światopoglądu są niezależne. A te które nie pasują to manipulacja xD
  • Odpowiedz
@ameneos: no jakoś latem mnie tak nie dusi jak zimą. A teoretycznie powinno bardziej, bo pyłki. Zimą bez inhalacji przed snem o spaniu, to mogę zapomnieć. Nie wspominając jeszcze właśnie o zapaleniu oskrzeli średnio co dwa tygodnie. No, ale wiadomo, że NIEZALEŻNY EKSPERT wie lepiej. Rozumiem, że ta niezależność to głównie od środowiska naukowego.
  • Odpowiedz
@M-ever: też mam ciągle zatkane zatoki zimą, nie mówiąc o brain fogu i mocno pogorszonym nastroju. Spać nawet nie idzie, bo taki smród, a i zatoki zapchane, że często z trudem znajduję pozycję do spania.
  • Odpowiedz
Was przekonać do odejścia od zabójczego węgla na uzdrawiający gaz.


@badtek: Bzdurę serwujesz kolego. Są piece na węgiel nie emitujące smogu i jak najbardziej są dozwolone. Mao tego - są na nie dopłaty z programu "czyste powietrze".

Idąc dalej - Można spalać węgiel w elektrowniach i cieszyć się czystym powietrzem (zajebiste filtry) a energię przesłać kablami do domów indywidualnych.

Popełniłeś wiele fałszywych nadinterpretacji, ale cieszy próba samodzielnego myślenia.
  • Odpowiedz
Są piece na węgiel nie emitujące smogu i jak najbardziej są dozwolone.


@7502-6038: ale to nie ja bzdury serwuje, ja Was przed tymi bzdurami przestrzegam, doczytaj sobie. A co do dotacji na piece weglowe z programu "czyste powietrze", to od 2021 roku ich nie ma, co je złe. To efekty lobbystow z korporacji gazowych i OZE.
  • Odpowiedz
i i nie da się żyć? @ameneos nie da rady funkcjonować przez ten smród w jego domu,


@hansschrodinger: oczywiście że da rade funkcjonować, nikt jeszcze od smogu nie umarł ani nawet nie wylądował w szpitalu. Prędzej od piecyka gazowego i zatrucia czadem, który jest bezwonny. Gówno śmierdzi ale nie zabija. Taka różnica.
  • Odpowiedz
jako osoba z astmą


@M-ever: raczej jako osoba z oglupiona propagandą albo po prostu trollem gazowego lobby. Zobacz sobie mireczku co mówią statystyki i badania naukowe o astmie. Żadnej korelacji nie ma ze smogiem. Masz tu mapę zachorowań na astme w Ślaskim. Rybnik i Wodzisław ma najwieksze steżenia pyłów, ale to nie tam astmy jest najwięcej.
http://medpr.imp.lodz.pl/pdf-65678-12283?filename=Epidemiology%20of%20asthma%20in.pdf
badtek - > jako osoba z astmą

@M-ever: raczej jako osoba z oglupiona propagandą al...

źródło: comment_1669704823H4pWbprMWRDRQK3JLJndLZ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
jako osoba z astmą


@M-ever: tu masz jeszcze cały doktorat o astmie, gdzie są pokazane wyniki badań, dowodzace że astmy w smogowym Krakowie jest tyle samo co nadmorskim Gdańsku. Mniej jest na wsiach, wiec dolegliwosc oddechowa to ewentualnie wplyw tlenków azotu z paliw cieklych, a nie pyłów z wegla czy drewna.
http://www.ecap.pl/doktorat.pdf
  • Odpowiedz
@badtek:

oczywiście że da rade funkcjonować, nikt jeszcze od smogu nie umarł ani nawet nie wylądował w szpitalu. Prędzej od piecyka gazowego i zatrucia czadem, który jest bezwonny. Gówno śmierdzi ale nie zabija. Taka różnica.


Można funkcjonować ale jakie to funkcjonowanie? Przecież ci napisał że się męczy od tego smrodu. Uważasz że to normalne tak się męczyć bo to go nie zabije?
  • Odpowiedz
żeby nie było kopciuch


@7502-6038: a czym dla Ciebie jest kopciuch? i czy ty wiesz czego zazkazano w ramach walki ze smogiem? W Krakowie nie możesz palić nawet najnowszym kominkiem czy kotłem na pelet, dozwolonymi w całej UE. Tylko gazzzzzzz najlepiej ruski.
  • Odpowiedz
@badtek: Nie w całej. W Londynie też jest zakas spalania ciał stałych. Czyli też miasto o kiedyś największym smogu jak Kraków.

Tylko gazzzzzzz najlepiej ruski.


Sam jesteś ruski. Węgiel spalany w elektrowniach nie emituje żadnego smogu. I jako spalany w elektrowniach zawsze będzie w naszych sercach mile widziany.
  • Odpowiedz
@hansschrodinger: każdy sobie może pisać co chce, zwłaszcza na wykopie. Ja tu przedstawiam fakty i oficjalne dokumenty. Libie zniszczono bo ponoć była tam bomba atomowa. Kraj zniszczony a bomby atomowej nie znaleziono.
  • Odpowiedz
@badtek:

co mnie obchodzą dokumenty jeśli on ma problemy co roku o tej samej porze.
czyli on ten smród i objawy sobie wymyślił? znam go. on to ma co roku i co roku narzeka na ten smród i objawy, ale według ciebie kłamie aby komuś coś udowodnić na mirko?
  • Odpowiedz