Wpis z mikrobloga

Zaczyna się zima, więc jak co roku będziecie ogłupiani, że w Polsce 45 tys. ludzi umiera na smog, co ma Was przekonać do odejścia od zabójczego węgla na uzdrawiający gaz. To oczwiście bzdura. Ta liczba jest wyjęta z rankingu, w którym przeprowadzono sobie takie teoretyczne szacunki przy pewnych założeniach, nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością. W linku macie źródło (str. 63-64) a na obrazku przetłumaczone jak to jest liczone. W komentarzu macie też ten ranking, w którym widać że we Włoszech, gdzie nikt węglem nie pali ta liczba "zgonów" jest znacznie większa niż w Polsce (80 tys). A wynika to po prostu z durnego przeliczenia liczby ludności przez jakiś założony sobie procencik. W rzeczywistości Włosi żyją najdłużej w UE.

https://www.eea.europa.eu/publications/air-quality-in-europe-2018/download
#energetyka #smog #zdrowie #nauka #ciekawostki #krakow
Pobierz badtek - Zaczyna się zima, więc jak co roku będziecie ogłupiani, że w Polsce 45 tys. ...
źródło: comment_1669665303rjnnHiRJ3aHeewlHPmLdrq.jpg
  • 67
@badtek: jak interesuje Was więcej takich smaczków o fałszywej transformacji energetycznej, przez którą teraz będziemy mocno cierpieć, to pluśnijcie ten wpis, to zawołam na grubszy materiał, gdzie będzie ukazanych wiele ciekawych wątków jak oklamywano spoleczeństwo żeby zniszczyć naszą energetyczną.
@ameneos: głupiutki jestes i nie pomoże to nikomu. Twoi starzy żyli powietrzem 10 razy bardziej zanieczyszconym i to nie tylko pyłami, ale tlenakmi siarki, ołowiu aluminium itp i nikomu to nie przeszkadzało. Ty po prostu dostałeś zbyt dużą dawkę propagandy. Zaszczepiony pewnie tez jesteś 8 boosterami, prawda?
@ameneos: aleś Ty naiwny, aż mi Cię żal. Bedziesz pewnie dzieci swoje zamykał i dusił w domu w obawie przed zabójczym smogiem, bo żadna wiedza nie dociera i nie przekona. Wejdz se tu i sobie zobacz, że smog nie ma nic wspolnego z rakiem płuc. Nad morzem ludzie chorują na raka pluc znacznie czesciej niż w Małopolsce, gdzie smog najwiekszy.
https://onkologia.org.pl/pl/raporty
@badtek: nawet mnie zainteresowałeś, ale światełko kontrolne mi się zaświeciło jak zacząłeś pisać 'Was'. Nie wiem, ten problem Cię nie dotyczy czy się czujesz mądrzejszy?

No i później wylew z epitetami niżej i już mam 100% że nie warto tracić na Ciebie czasu
@Aerwin: czyli wolisz pozostać w świecie propagandy niż kliknąć w oficjalną informację Europejskiej Egencji Środowiska i zrozumieć, ze te 45 tys zgonów w Polsce to zwykła bzdura :-)
@badtek: nie lubię jak ktoś coś ode mnie chce i mnie obraża. Przez to Twoja wiarygodność spada do tego poziomu, że po prostu mi się nie chce weryfikować tego co wrzucasz. Popracuj nad formą przekazu;)

W dodatku fakt, że te liczba są przekłamana nie powoduje nagle że palenie węglem jest zdrowe i nie wpływa negatywnie na nasze zdrowie.
@badtek: z pewnością tragiczna jakość życia pomaga na zdrowie.

Ne będzie smogu w perspektywie paru lat. Na przykładzie Krakowa widać świetną poprawę, a jak zrobią porządek z okolicznymi gminami i dieslami, to będzie problem z głowy. Jeszcze tylko papierochy wywalić z bloków.