Wpis z mikrobloga

Lisi listopad
Ps. ma ktoś pomysł jak w domowych warunkach zrobić dobre oświetlenie takiego obrazka? Mam mocną lampkę z białym światłem z jednej strony, myślę, że postawienie drugiej lampki z drugiej strony przyniesie dokładnie ten sam lipny efekt. Czarna karta odbija światło, kolory są zjedzone - nie widać żywej zieleni liści. Powtórne kolorowanie obrazka w photoshopie jest bezsensu. W komentarzu zjedzone kolory.

#tworczoscwlasna #rysujzwykopem #malujzwykopem #malarstwo #gwasz #sztuka #art #rysunek
Pobierz Inevera - Lisi listopad
Ps. ma ktoś pomysł jak w domowych warunkach zrobić dobre ośw...
źródło: comment_1669625074oscxMTnhVioKdtf1fgcAkT.jpg
  • 7
@Inevera: Zerknij jak zrobić "softbox" domowymi sposobami.
Zakładam, że karton, folia aluminiowa i cienki papier lub folia powinny dać radę.
W prawdzie softboxa używa się głównie do fotografowania obietków 3D, żeby nie było na nich cieni, ale może tutaj też da radę.

Co do drugiej i trzeciej lampy - jak po taniości robiłem rodzinie fotki dowodowo legitymacyjne, to kombinowałem z kilkoma lampami dookoła - i tak było źle, choć lepiej niż
@smiech2: już jakiś czas temu myślałam nad zrobieniem softboxa, ale wciąż nie wiem czy gra jest warta świeczki. Oczywiście najlepiej zdjęcia wychodzą przy świetle dziennym, którego za bardzo teraz nie ma ( ͡° ʖ̯ ͡°)