Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 465
Rok 1930. Budynek Indiana Bell został przemieszczony 16 m na południe i 30 m na zachód. Operacja trwała miesiąc. W tym czasie 600 osób codziennie przychodziło do pracy w budynku, nie było przerw w dostawach prądu, gazu, wody, odprowadzaniu ścieków czy łączności telefonicznej.

#gruparatowaniapoziomu #ciekawostki
Mega_Smieszek - Rok 1930. Budynek Indiana Bell został przemieszczony 16 m na południe...
  • 32
  • Odpowiedz
@salvador5000:

w Warszawie kościół przesunęli no ale wyłączyli na ten czas z użytkowania


Nieprawda, pan Buk tam mieszkał caly czas ( ͠° °)

Pałac Lubomirskich w Warszawie tez tak obrócono po wojnie.

Nie takie niespotykane.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 185
@Mega_Smieszek: ktoś może mi wytłumaczyć? Bo taki budynek musiał mieć fundamenty. Bez fundamentów w szkole mówili że się zawali. Jak takie przesunięcie bez fundamentów może być możliwe?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 117
@tyrytyty: argument na zasadzie: piramid dzisiaj już by nikt nie zbudował więc cofamy się w rozwoju. Przez ten budynek przechodziło wtedy tyle siana każdego dnia że opłacało się stanąć na głowie żeby ludzie mogli pracować.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 44
@Mega_Smieszek: u mnie podjazd dla inwalidów robią piąty miesiąc.

Edit: dziesiąty!
_W poniedziałek 17 stycznia rozpoczną się prace związane z budową zjazdu_
  • Odpowiedz
u mnie podjazd dla inwalidów robią piąty miesiąc.


Edit: dziesiąty!

W poniedziałek 17 stycznia rozpoczną się prace związane z budową zjazdu


@FACTIS: No dobra ale co to ma do rzeczy przy przenoszeniu budynku xd? Gdyby chciano to ogarnięto by to w jeden dzień
  • Odpowiedz
to że dużo bardziej skomplikowane operacje trwają krócej niż remont podjazdu. Serio nie rozumiesz?


@FACTIS: Bo wynika to z przeznaczonych zasobów na wykonanie projektu. Serio tego nie ogarniasz?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Yurakamisa: to może zwiększyć przeznaczone zasoby żeby gownoremont nie trwał 10 razy dłużej niż przesunięcie całego budynku sto lat temu?
  • Odpowiedz