Wpis z mikrobloga

@Wujek_Fester:

No tylko, że to nie jest prawda. Pomijając, że freony są nadal w użyciu i przykładowo takie Chiny potajemnie nadal używają oszukując świat to liczby oraz zależności i tak się nie zgadzają.

A tymczasem czemu się nie zgadzają: https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1352231015304246

Oczywiście. Nadal powtarzają, że to w kooperacji z freonami, bo zostaliby rzuceni psom na pożarcie, ale spokojnie. Jeszcze 50 lat i narracja się zmieni.

Freony są 4 razy cięższe od powietrza.
DanteTooMayCry - @Wujek_Fester: 

No tylko, że to nie jest prawda. Pomijając, że fr...

źródło: comment_1669634016NL5WsKd1rOqP7HdLV086K7.jpg

Pobierz
@DanteTooMayCry:

Ale zdajesz sobie sprawęz faktu, że freony to duża grupa związków i że nie wszystkie mogą być rozbite przez promieniowanie słoneczne aby uwolnić cząsteczkę lub wolny atom chlotu, które reagują z ozonem?

Zapomniałeś też o zjawisku konwekcji . To nie jest tak, że 1 cząsteczka freonu reaguje z jedną cząsteczką ozonu.

W dużym uproszczeniu: promieniowanie słoneczne jonizuje cząsteczkę freonu (rozbija ją) i pojawia się wolny atom chloru, który z kolei
@Wujek_Fester:

Eeee, chyba nie bardzo wiedziałeś co odpisać i odpisałeś cokolwiek. Bo na pewno nie odniosłeś się do tego co napisałem.

Ale zdajesz sobie sprawęz faktu, że freony to duża grupa związków i że nie wszystkie mogą być rozbite przez promieniowanie słoneczne aby uwolnić cząsteczkę lub wolny atom chlotu, które reagują z ozonem?


Przecież wiadomo, że chodzi o to co jest problemem.

Zapomniałeś też o zjawisku konwekcji . To nie jest
DanteTooMayCry - @Wujek_Fester: 

Eeee, chyba nie bardzo wiedziałeś co odpisać i od...

źródło: comment_1669648369RPOx0Ln7AQ2RVXaQz2lO6R.jpg

Pobierz
Naukowcy tylko powielają bzdury za które w aktualnym trendzie dostają granty.

Eeee, chyba nie bardzo wiedziałeś co odpisać i odpisałeś cokolwiek. Bo na pewno nie odniosłeś się do tego co napisałem.


@DanteTooMayCry: Odniosłem się dokładnie do tego co napisałeś - i najwyraźniej nie do końca rozumiesz fizykę. Ja wiem że Satisfactory jest cool, sam gram i nastukałem sporo godzin - ale fizyka jest trochę bardziej skomplikowana niż Ci się wydaje a
Chiny potajemnie nadal używają oszukując świat

@DanteTooMayCry: a wiem to bo przeczytałem to na blogu "otwórz swoje trzecie oko", czy obejrzałem filmik z kolorowymi napisami?

Freony są 4 razy cięższe od powietrza. Opadają w dół, a nie lecą w górę. Aby polecieć... i to aż do stratosfery, potrzebują, aby coś potężnie nadało im ruch


@DanteTooMayCry: Hasła na dzisiaj: prądy wstępujące, konwekcja, różnica ciśnień, komórki cyrkulacyjne

ten sam chlor, który tak
AlvarezCasarez - >Chiny potajemnie nadal używają oszukując świat
@DanteTooMayCry: a ...

źródło: comment_16696531117xXxCpKY5vIg44s0mxyx6Y.jpg

Pobierz
@KubaGrom

Odezwał się xD.

@Wujek_Fester:

Odniosłem się dokładnie do tego co napisałeś


Do niczego się nie odniosłeś. Do niczego.

Badanie? Przemilczane.

Że Freony są za ciężkie, aby trafić do stratosfery? Przemilczane

Że sam Chlor jest o wiele lżejszy, ale on już nikomu nie wadzi? Przemilczane

Zamiast tego puściłeś pierd o tym, że freony to duża grupa związków i nie każdy uwalnia chlor – co w ogóle nie ma znaczenia, bo tym
DanteTooMayCry - @KubaGrom

Odezwał się xD.

@WujekFester: 

 Odniosłem się dokł...

źródło: comment_1669752956q3M5VPgYFqffyoorIlb6Tf.jpg

Pobierz