Wpis z mikrobloga

@Methagen: Jedni polecają ten silnik w Megane, inni nie. U mnie rodzice mieli, zrobi prawie 100k km i było bez awarii większych.

Jeśli chcesz założyć gaz to ten motor w Lagunie odpada.

Mazda będzie rdzewieć. Jeździłem Mazdą z tym motorem i trzeba to kręcić niebotycznie, żeby jechało.
@ksiak: @piwakk: gaz mnie raczej nie interesuje, bo malo jezdze autem i glownie miasto

z korozja to wiem, licze ze jakies 3-5 lat ten samochod bede uzytkowal, takze sam nie wiem jak bardzo to ma znaczenie, i czy juz beda tak zjedzone ze zaczna sie problemy
@TSoprano
Mialem dwa nastoletnie japonczyki i teraz mam francuza i powiem tak- z japonii wyleczylem sie na dobre
Jakakolwiek naprawa, nawet prosta eksploatacja typu wymiana swiec- cena czesci na dzien dobry x2
@TSoprano
Mam inne zdanie na ten temat
O ile Honda Civic byla naprawde super( model 6,silnik 1,5 vtec) i niezawodnosc byla spoko,o tyle Toyota Avensis( silnik 1,6 vvti,po lifcie) to byl koszmar.
I uwaga- Honda byla kupiona od handlarza cwaniak,z cofnietym licznikiem,a Toyota byla z polskiego salonu,jeszcze chyba mam fakture z salonu( kupiona od drugiego wlasciciela).
I co zabawne,to w toyotach nie bylo zamiennikow- tylko japonskie czesci( czyli bardzo drogie).
A psula
@Methagen
U mnie nie brala,ale w zamian wszystko sie psulo w moment- cewki,swiecie,maglownica, o drobnostkach nie wspominam- potrafilem co miesiac jechac do mechanika i wydawac po 1000 zl rozne naprawy¯_(ツ)_/¯
Dlatego nie podzielam zachwytow nad toyotami,bo Honde mialem i bardzo cieplo wspominam.
Jezeli to auto nastoletnie to patrz tylko na stan techniczny- francuza kupisz mlodszego z lepszym wyposazeniem i mniejszym przebiegiem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Methagen: mam megane z tym silnikiem już ponad 3 lata, zrobiłem w tym czasie ponad 30 tysięcy km i absolutnie nic się nie dzieje z silnikiem. Jakieś 4 tysiące km temu dorzuciłem chipa na 165 KM i LPG i nadal nic się nie dzieje ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak zadbany egzemplarz to pojeździ, ale jak trafisz to loteria