Wpis z mikrobloga

W końcu chyba zacząłem korzystać z tanich lotów tak, że praktycznie co dwa tygodnie jestem w innym miejscu, od września zwiedzając 5 krajów. Jednak póki co - jeden jest faworytem.

A jest nim Czarnogóra. A zdjęcie przedstawia Njegos Mausoleum, a właściwie widok na "view point" i to, co za nim. Sama budowla jest za moimi plecami.

Ogólnie rzecz biorąc atmosfera na bałkanach bardzo mi sprzyjała. Czarnogóra zachwyciła mnie widokami, bezpieczeństwem, naturą - na południu, jak i na górzystej północy. Na pewno tam wrócę.

#czarnogora #podroze #balkany
L-LORD - W końcu chyba zacząłem korzystać z tanich lotów tak, że praktycznie co dwa t...

źródło: comment_1669562230FjfGh9ahc7T6d7aE5Iapav.jpg

Pobierz
  • 16
@kuddelmuddel: Średnia z pięciu wyjazdów to będzie około 100-200zł za loty w dwie strony. Szukam tylko i wyłącznie przez skyscanner, nie trzeba za bardzo polować na oferty, ciągle są. Tylko jest jeden szkopuł... latam z Londynu, chociaż takie lotniska, jak Gdańsk, Warszawa Modlin, Kraków również oferują bardzo tanie loty.

Sypiam w airbnb głównie. W czarnogórze najbardziej opłacał się all inclusive z widokiem na zatokę kotorską. Wyszło bardzo tanio, ale nie pamietam
@Krupier: Marzy mi się Bośnia na równi z Armenią. Jednak do Bośni będę przygotowany i ponad tydzień na pewno posiedzę. Dzięki za utwierdzenie w przekonaniu, ze warto
Marzy mi się Bośnia na równi z Armenią. Jednak do Bośni będę przygotowany i ponad tydzień na pewno posiedzę. Dzięki za utwierdzenie w przekonaniu, ze warto


@L-LORD: jak coś to polecam moje małe podsumowania z Bośni jako takiej i z Sarajewa, może coś cię zainteresuje:

https://www.wykop.pl/wpis/60627227/jako-ze-niemal-tydzien-temu-wrocilem-z-podrozy-do-/
https://www.wykop.pl/wpis/42995251/krotkie-podsumowanie-i-kilka-tipow-z-sarajewa-chyb/
@Krupier: Zdecydowanie. Dzięki. Widać napracowanie. A i może nawet zainspirowałeś mnie, albo dodałeś do już raczkującej inspiracji, by może zacząć pisać więcej przewodników / opisów miejsc, swoich spostrzeżeń. Dzięki.
A i może nawet zainspirowałeś mnie, albo dodałeś do już raczkującej inspiracji, by może zacząć pisać więcej przewodników / opisów miejsc, swoich spostrzeżeń. Dzięki.


@L-LORD: bardzo mi miło! ()

Chętnie poczytam jak coś naskrobiesz, możesz dać znać jak nie zapomnisz.

Jakby co to z Albanii też coś naskrobałem, też mogę kraj polecić. Ogółem całe Bałkany to mega region, tam nie ma złych miejsc (poza
@Krupier: No i elegancko! Kiedyś na pewno uda się zwiedzić całe bałkany, więc wszystkie informacje się przydadzą. Co do pisania - będę skrobał coś odnośnie przeszłych wyjazdów, dodając fotografie. A w tym tygodniu wyhaczyliśmy bilety na Lanzarote za jakieś grosze, więc zobaczymy co tam się dzieje. Też coś naskrobie.
@L-LORD:
Ło Paanie, ale widoczność! W sierpniu nie byłem w stanie zobaczyć tafli wody w zatoce, a gdzie tam obiecane szczyty 2/3 Czarnogóry (,)
Jak dla mnie Czarnogóra to top topów Europy, zwłaszcza, że jest tak małym krajem (no dobra, jak zmienimy perspektywę z kilometrowej na czas potrzebny do pokonania danej odległości to trochę powiększa się ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
Jedynie rzeczy
bzdecior - @L-LORD: 
Ło Paanie, ale widoczność! W sierpniu nie byłem w stanie zobacz...

źródło: comment_1669711670mH7Noxt8tbdncUOwc4mdSv.jpg

Pobierz
@bzdecior: Ja od końca Maja do Września siedzę w domu. Ewentualnie podróżuję UK - PL na wakacje, bo lato w Polsce jest zajebiste, szczególnie jeśli się zatęskni. Grilla można zrobić, na klifie posiedzieć w hamaku. Jakiekolwiek wyjazdy na południe IMO mijają się z celem - cena + turyści + wysoka temperatura.

Co do przemieszczania się po Czarnogórze to we Wrześniu nie było korków i nawet brak autostrad dodawał klimatu, jak dla