Wpis z mikrobloga

Ciut przed czasem, ale i tak rzutem na taśmę!
#wyzwanieplastyczne
Temat: Życie i śmierć.
Olej na płótnie 30x40 cm.

Początkowo miał być obrazek robiony czarnym cienkopisem. Tyle, że okazało się, że nie rysuje on dobrze po płótnie, więc zacząłem bawić się farbami olejnymi (dostałem je jakieś 15-20 lat temu od znajomych na urodziny). No i na początku szło świetnie, dopóki nie przyszło do narysowania twarzy.
Najpierw wyszedł jakiś taki trans drag queen. Po ustaleniu z żoną, że za wzór można użyć Joanny Liszowskiej, wyszła mi Magda Gessler. Ostatecznie udało się chyba zbliżyć trochę do Anny Marii Jopek, więc uważam, że jest to mój osobisty sukces.

Wzorem dla kompozycji był obraz Zdzisława Beksińskiego. Przy pierwotnym pomyśle umieszczenia matki nad kołyską, gdzie po zapaleniu świateł matka zmieni się w anioła. Stąd okrojenie wizji Beksińskiego z rzeczy źle się kojarzących i przerobienie obrazu na coś pozytywnego. Do tego padł pomysł, żeby sprezentować go znajomym z okazji nadchodzących Świąt, więc nie mógł być z żadnymi "złymi" motywami. Jedyne nad czym się zastanawiam, to czy nie dorzucić pisanego "A" na kołysce (tak jak w oryginale jest "R").

I tutaj dochodzimy do sedna tego obrazu - na dole zwisa sobie sznureczek i gdy się za niego pociągnie, to zapalamy choinkowe lampki LED (20 szt) na 3 baterie AA i mamy lampkę nocną do pokoju dziecka. Chciałem to kiedyś zrobić dla siostry, ale to było kilka lat temu i już jej dzieciaki dorosły trochę.

#magg #rysujzwykopem #malujzwykopem #art #malarstwo #tworczoscwlasna #chwalesie
Pobierz smiech2 - Ciut przed czasem, ale i tak rzutem na taśmę!
#wyzwanieplastyczne
Temat: ...
źródło: comment_1669395458n1KOAV2kfYUtInpT2i6sFj.jpg
  • 11
@smiech2: jak chcesz dobre twarze to musisz bardzo dobry rysunek zrobić a potem delikatnie muskać pędzlem. Przy takim formacie małym to albo upraszczać bardzo bryły albo kreska po kresce najmniejszym pędzelkiem wymodelować bryłę na chudo a potem ewentualnie po wyschnięciu warstwy użyć laserunku (tylko że to wymaga precyzji i cierpliwości, której ja na przykład nigdy nie mam i dlatego mi wszystko wychodzi potem takie sobie albo nieskończone)
niewiele


@smiech2: trzeba dużo ćwiczyć. Zrobić sovie przerwę na jakiś czas i w którymś momencie zacznie wychodzić. Ale nie ukrywam, że dużo zależy od wypoczęcia. Tak się to sprawdza w innych dziedzinach i tu powinno działać