Wpis z mikrobloga

Nie uważam żeby kult bandery nie był problemem bo jest. Nie sugeruję tutaj, że Ukraińcy, odwołując się do bandery popierają masakrę na Wołyniu. Prędzej widzą w nim pewien symbol walki o niepodległość i w obecnej sytuacji jestem wstanie to zrozumieć. Jeśli ktoś też myśli, że nasi historyczni bohaterowie byli bez skazy to mocno się myli. Mamy jednak pewne problemy z przeszłości, o których dyskusji nie da się uniknąć. Póki co jednak Ukraina jest atakowana, a ofiarami tej wojny są przede wszystkim nie żołnierze z nazistowskimi naszywkami tylko zwykłe kobiety oraz dzieci. Pomoc i solidarność jest tu wyrazem zwykłej ludzkiej empatii. Do tego kieruje nami również zwyczajny geopolityczny interes w celu osłabienia Rosji. Nie jest też tak, że Ukraińcy tego nie dostrzegają i nie doceniają pomocy z naszej strony, bo to akurat widać na każdym kroku. Mam wiec pytanie do wszystkich ukrainosceptyków. Czego wy dokładnie oczekujecie w kółko pisząc o banderowcach. Czy uważacie, że powinniśmy teraz przestać wspierać Ukrainę i zacząć popierać Rosję? Może zamiast tego chcecie wywalić wszystkich ukraińskich uchodźców? Czemu bowiem innemu ma służyć wasza obecna histeria, jeśli nie propagowaniu narracji Putina, by uzasadniać tę wojnę?

#rosja #wojna #ukraina
Pobierz Al-3_x - Nie uważam żeby kult bandery nie był problemem bo jest. Nie sugeruję tutaj, ...
źródło: comment_16693790328J9PRoI1L21gRgSYEfQpVj.jpg
  • 19
Pomoc i solidarność jest tu wyrazem zwykłej ludzkiej empatii. Do tego kieruje nami również zwyczajny geopolityczny interes w celu osłabienia Rosji.


@Al-3_x: W zasadzie to najlepiej by było jakby wojna trwała latami, Rosja pompowałaby miliardy w utrzymywanie wschodniego frontu, kolejne kacapy byłyby mielone. Wiadomo że i Ukraińcy też wtedy będą ginąć, tak juz jest na wojnie.
Wiec w sumie albo empatia albo geopolityka, coś trzeba wybrac
@Al-3_x: ty porównujesz naszych Łupaszków do ludobójców którzy wymordowali 100k Polakow w zbrodniczym stylu? Serio? Wbijanie wideł w ciężarna kobietę i obdzieranie ze skory możesz porównać do któregokolwiek polskiego odpowiednika? Ukraincy to taka sama dzicz jak Ruskie, z tym że naszym interesem jest dobić tych groźniejszych a Ukraincy się świetnie do tego sprawdzają. Nie mów proszę tylko ze mozna porównać zbrodnie UPA do jakichkolwiek zbrodni polskich narodowców z NSZ czy AK.
ty porównujesz naszych Łupaszków do ludobójców którzy wymordowali 100k Polakow w zbrodniczym stylu?


@Hydrazant: Przecież na te 100 tysięcy to się złożyło X razy jedna wieś załatwiona przez Łupaszkę czy Burego. Tobie się wydaje, że zbrodnia jest mniej zbrodnicza, kiedy nie jest elementem większej całości?
@JPRW: proszę udowodnić te zbrodnie potomku anty-Polaka Grossa. Może wytkniesz jeszcze Jedwabne :D.

Polacy tez mordowali, ale to inna skala, inny stopień nienawiści i brutalności. Ukraincy w tym elemencie dorównują Ruskim. Kibicujemy im owszem i będziemy, ale nawet i w obecnym konflikcie Ukraincy musza mieć na swoim koncie mase zbrodni wojennych tylko tego się nie dokumentuje.

Serio. W brutalności do Ukrainców nam daleko. Było, jest i będzie. Znani bylo z tego
proszę udowodnić te zbrodnie potomku anty-Polaka Grossa.

Polacy tez mordowali


@Hydrazant: Polacy mordowali, ale zbrodnie są nieudowodnione i cyk, pora na "Wołyń pamiętamy" XD
@JPRW: Świetna odpowiedź. Nie będę lizał dupy rządowi ukraińskiemu który bezczelnie ucieka się od odpowiedzialności swoich narodowców i niedawnych zdarzeń na wschodniej granicy naszego kraju. Ukraincy są zbyt zadufani w sobie. Nie. Potrafią podać ręki i przeprosić, także dialogu na tym nie zbudujemy.

Niech narobią jak najwięcej szkód Rosji i chwała im za to, ale wybielanie Ukrainy na tle historycznym i w związku z ostatnimi wydarzeniami to już przesada.

"Niemcy mordowali,
@Hydrazant: To jest zawsze przeurocze jak ktoś głośno wrzeszczy "reee, Ukraińcy musza się przyznać do zbrodni, potępić mordowali ludności cywilnej, to fundament cywilizacji, bez tego nie ma pojednania", a w następnym zdaniu włącza mu się dosłownie tryb Wiatrowycza "Polacy mordowali? Łupaszka? Bury? Sahryń? Wierzchowiny? Gdzie dowody? To kłamstwa, antypolaku! A poza tym, to tamci zasłużyli".

@Al-3_x: A jak niby Wołyń ma uzasadniać obecną wojnę? Ukraina grała nam do tej pory na nosie z Wołyniem, naszą historią i naszymi symbolami narodowymi. Było bardzo trudno o jakiekolwiek ekhumacje czy poszukiwania, a też były robione akcje czysto złośliwe, jak zasłonięcie lwów na Cmentarzu Orląt Lwowskich.

Teraz jest nasza najlepsza szansza, żeby uzyskać od Ukrainy zobowiązania i deklaracje odnośnie uszanownia naszej historii. To Ukrainę by praktycznie nic nie kosztowało,
@JPRW: Bo duża częśc historii o łupaszce i kilku innych kolegach to pomieszanie fikcji z propaganda sowiecką. To chyba oczywiste że okupant sowiecki chciał oczerniać ruch oporu na którym polacy by mogli budować swoją tożsamosc. . Widziałem już jak wczesniej starałeś się porównywać mordowanie przez banderowców 100 000 ludzi do epizodów kilku gości z AK. Przecież skala i motywy są tak różne że równie dobrze można porównać mordowanie 1 miliona ludzi
Widziałem już jak wczesniej starałeś się porównywać mordowanie przez banderowców 100 000 ludzi do epizodów kilku gości z AK.


@koala667: Nie widziałeś, bo nigdy tego nie robiłem.
@JPRW: Przekręcasz moja wypowiedź. Napisałem kilkukrotnie. Polacy tez mordowali, kolaborowali i sprzedawali swoich. Nie wybielam NSZ, nie wybielam AK bo nie ma czego wybielać, ale wybielanie Ukrainców to już jest skrajna głupota i plucie w twarz swojemu narodowi.

Nadal Polscy nigdy nie popełnili takiej zbrodni jaka popełnili Ukraincy wobec nas.

Gdybyś miał w swojej rodzinie kogos, kogo dotknęła taka tragedia jak Kresowiaków w 43' to bys inaczej pisał.
@Hydrazant: Nie zasłaniaj się cywilizacją. Japonia miała oddział 731, a Belgia w swoim czasie dokonała masowego mordu w Kongo za króla Leopolda drugiego i do 2020 dalej miał swój pomnik. Każdy z tych krajów traktujemy jako cywilizowany. O Niemcach nawet nie wspominam. Oni co prawda oficjalnie przeprosili za tę wojnę, ale wewnętrznie lubią budować narracje o polskich obozach i przerzucać się odpowiedzialnością. We własnych domach, natomiast pewnie po cichu wielu tam
Byłoby wielkim niesmakiem, gdyby nam odmówili w obecnych okolicznosciach takiego żądania.

Niech po prostu zaakceptują fakty, że zachodnia Ukraina była kiedyś Polską i Ukraińcy dokonali ludobójstwa.


@true-true: Eksokupant stosujący politykę żądań. Jeszcze się dobrze od braterstwa rosjan nie uwolnili, a tu już Polacy chcą się bratać.

A oto jak oni to odbiorą:
Niech Polska zaakceptuje fakt, że była kiedyś Rosją i Polacy zostali przez Rosjan wyzwoleni. Niech Polacy przestaną #!$%@?ć akcje
Jeden podpis i tysiące Ukraińców zmieni zdanie, nabędzie wiedzy, cokolwiek. Jak wiadomo, co prezydent postanowi staje się ciałem.


@puszkapandory: nie wiem jak wszyscy ukraińcy ale ci co są za kultem bandery wierzą chyba w 100% w przekaz swojego prezydenta