Wpis z mikrobloga

@nick230: Ja polecam. Na problem z baterią jest rozwiązanie - reset słownika klawiatury. Dziwne, ale działa, a używam 13 Mini, więc na baterii mi zależy.
Na wydajność też nie narzekam, UI nie wariuje jak na początku i ogólnie bardzo zadowolony jestem.
@Wizun: Nie, to nie żadne odczucie. Poleciłem to kilku osobom i faktycznie widzą różnice w działaniu baterii. Poza tym nawet tutaj na tagu apple inni już pisali, że im też pomogło ¯\_(ツ)_/¯
Kolega pyta o 12 Pro Max, a nie 14-stki, które faktycznie mają problemy, których nie da się rozwiązać samemu.
@coffee_addict_frv: robiłem ten reset dawno, choć w to nie wierzyłem i efekt był jaki był. Zerowy.
Jeśli problem leży w IOS 16 to jeśli nie działa w 14pro to nie zadziała to w niższych modelach. Bo jeśli by zadziałało, to wtedy w 14pro musiałaby jakakolwiek poprawa nastąpić, zakładając, że to ten słownik powodował problem, a dla 14pro jakieś unikalne tylko dla nich elementy kodu - czyli były dwa powody powodujące ten
@Wizun:
"Kolega pyta o 12 Pro Max, a nie 14-stki, które faktycznie mają problemy, których nie da się rozwiązać samemu."
Tak jak napisałem, 14-stki mają problemy, których się nie da rozwiązać.
Chodzi o niższe modele, które robią sobie upgrade do iOS 16 - wtedy ten trick zadziała.
Niedawno miałem jeszcze 11 Pro Max i pomogło z baterią, teraz na 13 Mini również.
Przykro mi, że na 14-stce Ci nie zadziałał ten
@coffee_addict_frv: Jeśli miałoby to wpływ to w 14stce nastąpiłaby chociaż poprawa, a nic takiego się nie stało. Słownik klawiatury byłby jednym z dwóch lub więcej powodów powodujących szybsze zużycie energii. Jeśli resetowanie słownika w 14 pro max nie pomogło to znaczy, że w IOS16, który jest wspólny dla wszystkich nie ma wpływu na zużywanie baterii.
Tak jest jaśniej? Czy rozpisać to jeszcze raz. xD
@Wizun: Każdy model iPhone ma skrojoną wersję iOS pod siebie (stąd mogą wynikać różnice w wielkości aktualizacji systemu o nawet 1GB pomiędzy modelami). Tak jak napisałem, sprawa tyczy się modeli, które robią sobie upgrade z niższego systemu na iOS 16. Widzę, że nic co piszę do Ciebie nie trafia, a nie chce mi się marnować czasu na takie dyskusje. Przeczytaj uważnie co napisałem. Pozdrawiam, miłego wieczorka ʕʔ