Wpis z mikrobloga

Generalnie mam w dupie piłkę nożną, uprawiam inny sport, ale widząc mnóstwo nietrafionych analiz co złego z polską piłką, szukania wyjaśnień na grę polskiej reprezentacji i jednocześnie mnóstwo absurdalnych pomysłów jak to wszystko uzdrowić, postanowiłem coś napisać.

Otóż polska piłka ma się dobrze. Reprezentacja Polski gra na miarę swoich możliwości.
Otóż jesteśmy średniej wielkości państwem będącym średnio-bogatym i nasza reprezentacja jest na miarę naszych możliwości. Czyli jest takim średniakiem.

Czego wiele osób nie rozumie, dlatego postaram się to cierpliwie wyjaśnić. Otóż mamy ~200 reprezentacji narodowych. Na MŚ awansuje 32 ~najlepszych. Mniej niż ~20%. Do drugiej fazy awansuje 16. Mniej niż ~10% najlepszych.
Bycie średniakiem nie oznacza bycie najlepszym, nie oznacza nawet bycie prawie najlepszym, oznacza bycie średnim.
A średnie wyniki to właśnie - awansowanie regularnie na imprezy, raz na jakiś czas wyjście z grupy. Nie oznacza to, że raz w złym stylu zdobędziemy mistrzostwo świata, a raz po dobrym meczu odpadniemy w ćwierćfinale ME.
Oznacza to właśnie awansowanie na turnieje i raz na jakiś czas wyjście z grupy, raz na jakiś czas lepszy mecz z dobrą z drużyną, raz na jakiś czas gorszy mecz ze słabą drużyną.

Nie będziemy drugimi Niemcami, bo wydajemy na szkolenie młodzieży 10 razy mniej i mamy gorszą kulturę fizyczną od nich.
Magiczne "oczyszczenie" z korupcji PZPN nigdy nie nadejdzie, bo magiczne "oczyszczenie" struktur nie polega na tym, że odejdą złe pasożyty, co po prostu oznacza, że są większe pieniądze na strukturalne zmiany.

Tyle. Prosta prawda, ale ciężko przyswajalna

#pilkanozna #mecz #mundial
  • 12
chorwacja, belgia, dania, serbia, japonia, kanada, usa, urugwaj, ekwador


@wiem_wszystko: I przez ostatnie 50 lat te wszystkie kraje razem wzięte zdobyły o 1 medal więcej od nas.
Raz ma się lepsze pokolenie, raz gorsze.

Który z tych krajów grał konsekwentnie dobrze przez kilkadziesiąt lat z rzędu?
@Fan_Morawieckiego no ale trochę dziwnie to uśredniasz. Taka logika miałaby sens jakbyś właśnie chciał porównywać liczbę medali innych krajów na przestrzeni 50 lat i wytłumaczyć czemu nie mamy ich więcej. Ale my #!$%@? na obecną parodie futbolu. Mamy indywidualnie niezłych zawodników, którzy jakimś cudem się uchowali w naszym przeciętnym kraju. Nie zabrakło ludzi do kopania. Zabrakło jednego człowieka na stanowisko trenera. No moglibyśmy np znaleźć go gdzieś we Francji albo Włoszech, ale
@Fan_Morawieckiego wątpię, żeby w narodzie były oczekiwania na to byśmy grali jak Niemcy, Hiszpanie, czy Brazylijczycy.
Po takiej padace, każdy w ciemno bierze takie zaangażowanie jakie mogliśmy zobaczyć u Japończyków czy Kanadyjczyków.
wątpię, żeby w narodzie były oczekiwania na to byśmy grali jak Niemcy, Hiszpanie, czy Brazylijczycy.

Po takiej padace, każdy w ciemno bierze takie zaangażowanie jakie mogliśmy zobaczyć u Japończyków czy Kanadyjczyków.


@weedmario: Kanada przez ostatnie 30 lat nie awansowała na mundial. To tak jakby Niemcy w 2018 mówili, że w ciemno biorą by ich kadra była jak Chorwacja.

Ale my #!$%@? na obecną parodie futbolu. Mamy indywidualnie niezłych zawodników, którzy jakimś
@Fan_Morawieckiego gościu xD mi nie chodzi o osiągnięcia bo drużyny wymienienione przeze mnie po prostu #!$%@?ły na boisku. I tak jak Japończykom się udało wyrwać zwycięstwo, tak Kanada, po prostu pokazała, że można mając zawodników słabszych nie wyglądać tak jak my z Meksykiem, z Chile czy w sumie z większością przeciwników w ostatnich latach.