Wpis z mikrobloga

Ja pierdzielę. Niemcy chcą czasowo relokować do nas kilka baterii systemu Patriot. Co robi nasz "genialny" rząd? Czy przyjmie pomoc, zwiększając tym samym bezpieczeństwo Polski? NIE! Oni zrobią z tego szopkę na potrzeby polityki wewnętrzenej. Bo wiecie, teraz będzie narracja że Niemiec zły bo nie chce dać Patriotów Ukrainie.

#bekazpisu #neuropa #niemcy #ukraina
szasznik - Ja pierdzielę. Niemcy chcą czasowo relokować do nas kilka baterii systemu ...

źródło: comment_1669238889o2BkP6vGhKNCp3Zko6g9yo.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zachowanie Błaszczaka to niesamowity skandal na potrzeby propagandy pisu


@Maniek81: @szasznik: To jest kolejne rozsadzanie od środka - chcą ośmieszyć reakcje NATO. Dotąd PiS próbował destabilizować UE, teraz wręcz NATO.

byle sobie hehehe ze szwabów jaja porobić",
Saeglopur - > Zachowanie Błaszczaka to niesamowity skandal na potrzeby propagandy pis...
  • Odpowiedz
@szasznik: a to przepraszam że śmiałem mieć inne zdanie.

Widzę że dalsza dyskusja nie ma sensu.

Też tak myślę, dalej nie wiemy co kierowało Błaszczakiem, i tysiąc teorii na ten temat na wykopie nie pomoże. Ale ja uwierzę w dobre niemieckie chęci po praktyce.
Co do odwalania szopek w UE przeciw Polsce to naprawdę myślałem że chyba pomyliłeś pis z opozycją. No ale ja też się mogę mylić wszak.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@szasznik: lemingi znów wszytsko łykacie. Już widzę tą dobroduszność niemczech że nam patrioty przekażą XD Nawet się z przekazania kilku czołgów wykręcili


@Mezomorfix: przecież oni nam ich nie dają, tylko tymczasowo relokują(razem z obsługą) do nas w ramach osłony wschodniej flanki.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@szasznik: @szasznik: Patriot po drugiej stronie granicy lepiej by bronił Polski niż na terenie Polski, zwłaszcza jak miałby blokować pociski lecące na wioski przygraniczne( ͡° ͜ʖ ͡°)

@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: ale na Ukrainę nikt ich nie wyśle. Tak jak pisałem wyżej. Po pierwsze: potrzebna zgoda Amerykanów. Po drugie: jest małe prawdopodobieństwo że jakiekolwiek państwo NATO wyśle swój personel na Ukrainę.
  • Odpowiedz
Czy przyjmie pomoc, zwiększając tym samym bezpieczeństwo Polski?


@szasznik: Postawienie tych baterii na zachodzie Ukrainy zwiększy nasze bezpieczeństwo bardziej niż stawianie ich w Polsce. Postawienie ich w Polsce w obecnej sytuacji i tak nie uniknęło by tragedii z Przewodowa ¯\(ツ)_/¯
Żeby Polska obrona przeciwlotnicza mogła zestrzeliwać obiekty spadające tuż przy naszej granicy musiała by je atakować już na terytorium Ukrainy co w obecnej sytuacji jest nie możliwe.
Pomysł Błaszczaka
  • Odpowiedz
Nigdy nie uwierzę w żadne zapewnienia pisowców, że niemcy obiecali wysłać nam jakieś czołgi a później się wycofały.
100% polityki antyniemieckiej i antyunijnej, byle tylko zbudować sobie elektorat pod wyjście z EU
  • Odpowiedz
@szasznik: To są gierki polityczne, więc trzeba je oceniać po wynikach. Niemcy na początku wojny wspierali Rosję- dopiero po fali krytyki i kilku miesiącach zaczęli jakoś pomagać Ukrainie (dopóki nie dostali dobrych kontraktów na gaz i ropę- takie granie w karty). W polityce zewnętrznej nie ma miejsca na moralność i każdy kraj powinien grać dla siebie, tzn. jak najwięcej korzyści.
Pis jest słabym graczem, ale granie tutaj na oczernianiu i
  • Odpowiedz
Przesadzasz, nie wiemy po prostu wszystkiego dlaczego postanowił tak zrobić

tylko na potrzeby o-------a szopki dla betonowego elektoratu.


@szasznik: @panzerfucker: lol. dlaczego wy się zastanawiacie jeszcze dx

błaszczak się zgodził na niemiecką propozycję a potem nagle Kaczyński nazwal ja propagandowaą i rzucił pomysł przekazania Patriotów Ukrainie. No ciekawe dlaczego chwile potem Błaszczak to samo zaproponował. Na pewno chodzi o analizy wojskowe a nie gierki polityczne XD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@szasznik: błaszczak liże takiego małego fiutka, i co tam skapnie z tego fiutka to spija. Jak spije, to p------i głupoty i potem są afery. Baran jeden sam powiedział, że wezma, po czym mały fiutek p--------ł pomysł że może by tak Ukrainie dać, a ten tylko powtarza, bo przecież nie ma swojego zdania. A Polska racja stanu gdzie? To się normalnie nadaje na TS, ale wiadomo kto go przed sąd da?
  • Odpowiedz