Wpis z mikrobloga

Baba walnęła mnie w drzwi na parkingu. Lakiernik mówi że PZU może na to dać szkodę calkowita- nowe drzwi to ok 3500, samochód z 1990 roku, 400000 przebiegu. Co zrobić żeby wyjść na tym dobrze? Mogę chyba wziąć kasę ale muszę oddać samochód - raczej odpada. Szkodę można zlikwidować za 1000-1500 (zamiennik i lakierowanie) ale wtedy zarobi mechanik - on dostanie 3500, zrobi robotę za 1500. Może szukać takiego który zrobi jeszcze błotnik (po prostu zardzewiał)?
Może lepiej samemu wystąpić do PZU i wtedy będę wiedział ile kasy dostanę?
Jak się takie rzeczy robi?
#ubezpieczenia #pzu #samochody #mechanikasamochodowa
  • 9
Jak się takie rzeczy robi?


@realme7: Robi się tak żebyś ty najlepiej na tym wyszedł, jak masz nowe auto to niech robi ASO bo to przy sprzedaży się przyda, że robił autoryzowany serwis a nie Mietek w garażu, przy starym aucie robisz jak najtaniej ale dobrze przy jak największym odszkodowaniu.
Samo życie.
@realme7: Jak chcesz żeby było zrobione to rób bezgotówkowo aso i nara - to jest opcja dla w miarę świeżej fury. Jak jeździsz złomem to czekasz na to ile da ubezpieczyciel, przedstawią ci opcje, jak będzie ok to bierzesz hajs i albo robisz, albo masz hajs. A no i tak z doświadczenia - zrób to od razu, bo ja jeżdże już drugi rok a bok jak był #!$%@? tak jest xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@realme7: mnie baba przyrysowala na parkingu (audi a3 2005). Taka #!$%@?. Zglosilem do pzu i dali mi 700zl. Helpfind to taka firma co kupuje odszkodowania. Dali mi 600zl za odszkodowanie (oni tam potem drecza pzu i jak cos im sie uda ugrac to ich). Sasiad mi spolerowal bok za 100zl i zostalo mi 1200zl po calej akcji.
400000 przebiegu


@realme7: Na początku przeczytałem 40 tys. i już miałem pisać abyś ciągnął sprawę że takie to chodzą po 30-50 tys. zł na giełdzie klasyków i czy u niemca. Chyba ktoś na wykopie pisał jak mu skasowali jakiegoś Forda chyba z podobnego roku który miał poniżej 40 tys. km i rzadką wersje silnikową to też na początku chcieli mu dać jak za inne zajechane z podobnego rocznika kilka tysięcy. Ale