Wpis z mikrobloga

Hej Mirabelki pomóżcie na chwilkę chodzi o różową taka na odległość małe szanse na spotkanie przed świetami, Krótko: muszę znaleźć dla niej i siebie jakąś sprawdzoną apkę żebyśmy orietnowali się w jej kalendarzyku, bo sam początek ustawiony okazał się lipą.. np. tak aby był na poszczególne dni jakie tam ma nie tylko krwawienie ale ogólnie (wiecie co) każdego dnia, żeby to kontrolować na bieżąco? są takie żeby np. był tego kolor, gęstość itd w teorii na poszczególne dni? bo nie mogę znaleźć a nie ma wiele czasu..

pomóżcie które tam są sprawdzone?

np. to https://play.google.com/store/search?q=kobieta%20okres%20śluz&c=apps&hl=pl≷=US

cos jak tutaj ale na apce bez samodzielnego kombinowania bo to źle jeszcze wyjdzie.. https://images3.fotosik.pl/81/6720cd36db362620.jpg
#kobiety #rozowepaski #zwiazki
  • 35
@moll: tą własnie mam wgrana z datą i jest kiepska własnie masz tylko rysunki ogólne nie ma tabeli róznić w sluzu i uczuciu np. suchości itd, to ważne jest.. jak w pliku graficznym wyżej
ta apka upraszcza za bardzo a powinna być rozbudowana jak jest pomyłka to chociaz się zastanawiasz, a nie ma za dużo czasu na obliczenia w takich chwilach:-)
@nutka-instrumentalnews: "wiecie co" "tego". Panie, to się nazywa wydzielina z pochwy, śluz szyjkowy (bo to chcesz obserwować), śluz, jakkolwiek, ale nie "to".
Co do samych appek do metod objawowo-termicznych to ovuwiew jest ok. Ale jeśli dzieci nie chcecie to tak czy siak dodatkowo antykoncepcja mechaniczna, obserwacje nie służą zapobieganiu ciąży. Używałam jej, żeby wiedzieć, kiedy będę umierać, żeby nie umawiać się na żadne wyjazdy wtedy. Pokrywała się ładnie z tym, co
@kasiknocheinmal: ale jak jest dość w 30plus ma ma dość regularne.. sam śluz nie zawsze jest miarodajny, mogą być inne przyczyny niezwiązane z cyklem, nie będize sobie mierzyła codziennie bez przesady temp.. :-) raczej to by sie przydało żeby mieć "lepszy kontakt" w tych sprawach bez spinki.. po prostu jak jest zgodnie z planem to nie ma tematu, antykoncepcja to już zupełnie inna sprawa.
@nutka-instrumentalnews: nie do końca rozumiem Twój tok rozumowania i tak naprawdę nie wiem o co Ci chodzi i czego oczekujesz po tej appce, skoro mierzenie temperatury nie wchodzi w grę ani obserwacja śluzu szyjkowego, ale ovuwiev do monitorowania cyklu jest ok. Przy założeniu, że wprowadzasz wszystkie dane, a nie tylko krwawienia, ale skoro chcesz bazować tylko na datach, a nie na obserwacji, to po co w ogóle appka? Dodawanie do +/-
@nutka-instrumentalnews: czyli chodzi Ci o śluz w dni płodne?

Jak Twoja ma problem z rozpoznawaniem go, to niech mierzy temperaturę, wtedy się nie pomylicie kiedy owulacja.

Antykoncepcja wpływa tak, że jeśli nie masz owulacji to nie masz też jej objawów...

Według dostępnych informacji, stosowanie tabletek antykoncepcyjnych powoduje zahamowanie wydzielania śluzu w obrębie szyjki macicy. Nie ma wpływu natomiast na wydzielanie śluzu produkowanego przez błonę śluzową pochwy. W związku z tym obecna
@moll: no widzisz ale to też zalezy kiedy weźmiesz taby, śluz = to efekt hormonów - odjęc wpływ infekcji przypadkowych..

na marginesie to troche bez sensu te tabsy jak i tak trzeba brać gumkę, żeby np. nie miała infekcji jak to związek na odległość generalnie..

zauważyć można że teraz 30+ biorą tabsy masowo nawet jak są niepłodne w danym okresie i wtedy idą na całość, trochę bez sensu, jak np. mogę
@moll: mówiąc prościej regularność kontaktu damsko-meskich jest korzystna dla kazdego i temu na służyć owa obserwacja, po drugiej stronie są natomiast tabsy i konfort psychologiczny etc dla którego ginekolodzy to przepisują na masową skalę.. rozwalając jeszcze bardziej cykl jak wyżej..
@nutka-instrumentalnews: czyli chcesz apkę do wróżenia z fusów, bo żadna aplikacja nie zastąpi autoobserwacji i zapisywania wyników w celach kontrolnych. Za dużo zmiennych, aby jakąkolwiek aplikacja dobrze działała w takich warunkach.

Nawet bez tabsów, z regularnymi okresami i dobrze działającą gospodarką hormonalną, kalendarzyki nie zastępują zwracania na siebie uwagi przez kobietę
@nutka-instrumentalnews: jak ma tabsy to cykl nie ma żadnego wpływu, bo wszystko, łącznie z krwawieniem jest sterowane hormonalnie sztucznie. I jeśli związek jest stały to po co jeszcze prezerwatywy, skoro jest na hormonach?
Nie ma owulacji, nie ma możliwości zapłodnienia. Jeśli jesteście ze sobą na serio to zrobić badania na choroby przenoszone drogą płciową i nie bawić się w ogóle w prezerwatywy, bo to bez sensu na tabletkach.
Obserwacja czegokolwiek na
@moll: tak ,ale to jest jak z oponą w samochodzie i gwożdziem w niej nigdy nie wiesz czy masz, możesz miec wewnątrz i nigdy nie zobaczysz przez żadną obserwację, liczy się wyczuci całości

nie wiem ale chyba nie da się przeskoczyć tych okresów śluzu co 2 dni średnio https://www.verywellfamily.com/thmb/h_vYnOvPCFjxrij1IzJEo_bT3kI=/1500x0/filters:no_upscale():max_bytes(150000):strip_icc()/what-is-egg-white-cervical-mucus-ewcm-1960232-5b97ea3546e0fb00251d46df.png

plus https://www.carlencosta.com/post/cervical-mucus

i jak badać szyjkę, to nie takie łatwe a to moja to tylko 30plus.. https://amidwifenation.com/2020/03/25/women-ask-wednesday-whats-a-cervical-exam/

jak widac sie myli.. a
@kasiknocheinmal: @moll: napiszę serio o swoich obserwacjach a dużo przglądałem w sieci i rozmawiałem, wiec:
- podstawowa rzecz dziewczyna 30plus w stałym związku lub w takiej perspektywie z facetem kilka lat starszym uwierzcie mi zazwyczaj jak już zacznie i jest jakies dopasowanie ma wielkrotnie wieksze potrzeby nawet niż najbardziej napalony facet

- nie spoktałem w sieci chyba ani jednej dziewczyny który by się cieszyła z owulacji, a obiektywnie patrzać wtedy