Wpis z mikrobloga

#worldofwarcraft #wow
Obiecałem sobie że poczekam długo po premierze, jak nie wyjdą mankamenty jak z patchem 9.0 to może kupię.
Pomyślałem że może poszukam jakiś czerwonych flag zapowiadających dragonflight w złym świetle.
Z pewnością można ich znaleźć dużo ale tutaj jest jeden z nich.

Dragonflight jest zapowiadany chyba jako taki spokojny fajny dodatek, jakieś zmiany na plus, usunięcie jakiś niepotrzebnych mocy i farmy punktów dla samej farmy punktów, soulbindów i tym podobnych ślepych ścieżek #!$%@?ących gracza.
Pozostaje jednak element taki jak w obrazku, znowu robienie z wowa dodatkowej pracy za którą musisz jeszcze zapłacić. Mogliby te nagrody z vaulta usunąć w #!$%@?. Graj kurde 1 4 8 dungów i koniecznie klucz 20 poziomu bo inaczej nie dostaniesz nagrody jak dziecko w przedszkolu. System powinien wyglądać o ile miałby pozostać tak - zrobiłeś klucz 20 to dostaniesz jakąś nagrodę swojego poziomu a nie że masz #!$%@?ć te 20 bo inaczej pokiwają ci palcem przed twarzą i powiedzą "zły gracz! zły! musisz robić więcej! Ku chwale tabelkom excela!"

Druga sprawa zawartego obrazka to kolejny raz kiedy informują nas o zajebiście dużym rozstrzale ilvl. Jak nie będę grał dwudziestek to społeczność mnie zamorduje i będę pariasem ze zbyt niskim ilvl, jak będę grał dwudziestki to będę patrzył na tych niżej jak na pariasów co nawet nie stać ich na zrobienie dwudziestki.
Serio myślę że ten cały ilvl powinni już usunąć też już w #!$%@? i po prostu scalować sprzęt niezależnie skąd go masz i jaki kolor, żeby gracz zdobywał tylko itemki jakie mu pasują a potem się cieszył grą bez #!$%@?.
Żeby sam poziom klucza był wyzwaniem dla twojej znajomości dungeona, taktyki, grupy, mobów, bossa, mapy, areny.
Z patcha na patch znowu będzie farma tych samych itemów a jak nie masz 10 ilvl więcej od żądanego do puga to od razu zostaniesz odrzucony bo na twoje miejsce jest 20 gnomów magów.

Możliwe że w ogóle nie będę grał w dragonflights, przejechałem się na tej grze i nie mam żadnego zaufania do ekipy blizzarda, grałem od 10 lat i być może to faktycznie koniec. W tamtym miesiącu kupiłem abonament na miesiąc żeby obcykać prepatch oraz wotlka i nie jestem zbyt zainteresowany tym co tam zobaczyłem oprócz samej możliwości bawienia się talentami za wiele nie pokazali. Jak to zwykle przed wyjściem dodatku mam wielką ochotę wejść do aplikacji sklepu i kupić, tylko potem mogę tego cholernie żałować bo przez cały czas gry będę znowu słuchał i przekonywał się na własnej skórze jak pvp ssie pałę, jak ja ssę palę i jak blizzard ma wywalone na graczy tolerując boty, boosterów i azjatyckich farmerów gelda.
A na dodatek dostawać ciągle w dupę od pugerów, gildiowiczów i trolli zapraszających do grup a potem je rozwiązujących, tylko wspomnę jeszcze z bg z teamem poubieranych ruskich bo scalowanie już nie działa i to oznacza wtedy całkowitą porażkę i przez 15 minut trzeba kampić na cmentarzu.
Osobiście chciałbym żeby żeby dodali normalny rdf do wotlka i tyle by mnie na retailu widziano ale ten manualny to jest lipa bo w czasie levelowania 1-70 bardzo lubiłem robić dungeony a tak trzeba lecieć do nich z buta.

Trochę #zalesie i idę szukać kolejnych red flagów.
Uuroboros - #worldofwarcraft #wow 
Obiecałem sobie że poczekam długo po premierze, j...

źródło: comment_1669209619ZgniBIu4R3shwEnnBKXlZU.jpg

Pobierz
  • 25
  • 1
@Uuroboros: jedynym rozwiązaniem problemu było by zrobienie że gear m+ działa tylko w m+ dungach.

Wilk syty i owca cała. Jak ktoś chce pushowac to gówno m+ to i dostaje nagrodę w postaci lepszego sprzętu gdzie może pushowac dalej.

Jak ktoś nie chce mieć z tym gownem do czynienia to gear z m+ i tak był bezużyteczny np w raidzie.

Nie może być tak że gear z m+ ma większy ilvl
"Graj kurde 1 4 8 dungów i koniecznie klucz 20 poziomu bo inaczej nie dostaniesz nagrody" co? Ty piszesz dla pisania xD Napisałeś to tak, jakby za niższe klucze nie było nagród. Coś czuję, że te 20 będą jak 15 na SL, a ty już płaczesz. Może z tego względu, że płacisz abo po prostu niech dadzą ci od razu najlepsze eq? xD

"(...) informują nas o zajebiście dużym rozstrzale ilvl" no,
oddzielny gear na m+ i raidy to najwieksza glupota jaka czytalem xd


@Xemioza: jedyny sensowny by się płaczki nie zleciały, że ich m+ ilvl jest niższy niż raidowy XD przecież dobrze wiemy, że 5man content to jest całkiem co innego niż 20man

alternatywą jest zrobienie by m+ dawał maksymalny ilvl na poniżej normal raidu. Przecież jak ktoś raiduje to się ubierze w ilvl raidowy. Jak ktoś nie jest zainteresowany ilvlem to
@Fileperek: Jestem z tych co na 9.1 miał gear poziomu między heroroicznym a mitycznym rajdem a którego w 9.2 bo nie miał aktualnego gearu robili na strzała bo pula hp podskoczyła pod samo niebo i damage też. Kiedy grałem ciągle z patcha na patcha to dużo ratingu dało się zdobyć na początku patcha i wtedy nie ma problemu ale jak się spóźnisz to potem jest olbrzymi problem i równie dobrze można
Serio podoba ci się jak z patcha na patch trzeba kompletnie się od nowa ubierać?


@Uuroboros: Tak, lepsze jest ubieranie postaci co patch, niż w 1 sezonie zdobyć gear, który będzie najlepszy do końca dodatku.

Przecież to normalne, że im wyższy klucz tym lepsza nagroda. Ja się bardzo cieszę, że teraz podnieśli do +18 :)

To, że miedzy dodatkami jest przeskok w ilvl to logiczna rzecz, przecież nie możesz pozwolić na
Tak, lepsze jest ubieranie postaci co patch, niż w 1 sezonie zdobyć gear, który będzie najlepszy do końca dodatku.


@Fileperek: Przecież mogą dodawać kreatywnie gear, jakieś przedmioty na które będzie się patrzyło przez dodatkowe funkcje czy unikalność jak quest na thunderfury, potem skupić się na mechanikach a nie na gearze który trzeba wiecznie balansować.
Nie wkurzało mnie to dopóki nie miałem niemal rocznej przerwy i mój gear choć minął tylko jeden
@Uuroboros: Kur... dwudziestki mi każą robić!? Teraz to ja już na pewno nie kupie dragonsrajt, byłem mistrzem w robieniu 15stek, ahhh, piękne czasy, ileż to ja 15stek zrobiłem przeróżnych, jest to idealny wiek. Ekhm, ekhm to znaczy klucz.
@Cechini_Mistrz: super że sobie pożartowałeś, ja nie jestem mistrzem w tą grę dojście do granicy 10 było dla mnie wyzwaniem, dojście do 15 było dla mnie już mega wyzwaniem nie wiem jak będzie w dragonflight ale 20 biorąc pod uwagę community zobaczę wtedy jak świnie zaczną uczyć się o astronomii
@Uuroboros: Nie no to tylko po najlepszy gear, KSM dalej będzie łatwe do zrobienia. Je.ac największy ilvl, niech tam się tym inni podniecają, te koxy raiderskie z wykopu, nie będę ksyw wymieniać bo nie zasługują. Dla mnie tylko KSM mount się liczy i więcej kluczyków nie robię.
@Uuroboros: IMO też jest to zmiana na minus. W SL pushowałem 20stki dla achieva i portalu, ale później schodziłem na +15 i robiłem spokojne farmy do końca patcha z każdym tygodniem coraz szybciej.
To wszystko znacząco przedłuży ubieranie postaci. Zwłaszcza, że zwiększa się poziom skalowania (i tak +15 w DF będzie jak +16.5 w SL, czy +20 jak +22.5).

nie czaje problemu kto ci kaze robić 20? jak poziom za wysoki