Wpis z mikrobloga

@interpenetrate: Nie bawiłem się tymi głowicami ale mam u siebie postawionego Home Assistanta na rasberry pi z conbee(zigbee2mqtt) i pod ten setup wybrałem sobie tą głowicę Danfoss dlatego że można do niej podłączyć dowolny czujnik zewnętrzny(poprzez wysłanie wartości na externalmeasuredroom_sensor). Działa bardzo dobrze ale rozumiem że wchodzenie w taki ciężki stack tylko po to żeby mieć podpięty dodatkowy czujnik jest zdecydowanym overkillem.
@interpenetrate: Mam już w mieszkaniu porozklejane trochę zwyczajnych czujników zigbee od aquary tak więc wybrałem głowice do której można wysłać dowolną wartość numeryczną. Tak więc teoretycznie czujnik nie musi nawet używać tego samego protokołu. Jakbym chciał mógłbym sobie uśredniać tą wartość z wielu czujników lub robić tam jakieś inne cuda na kiju. Wadą jest to że musiałem samemu dopisać prostą automatyzacje w stylu
trigger: zmiana temperatury czujnika
then: ustaw wartość external
@interpenetrate: Ten homematic na zdjęciu to Homematic IP. (rozwiązanie chmurowe) Mam jedną głowicę bez naściennego termostatu to histerezę na jakieś 3 stopnie musiałem nastawić, a to zwiększa odczyt w home assistancie. No i wtedy bez bramki się nie obejdzie. W pełnym zestawie polecam.
Dwa starsze termostaty homematic ( HmIP-WTH-2, HmIP-WTH-B) obsługują głowice bez bramki IP i czujnik otwarcia okna. Są też czujniki temperatury HmIP-STHD i HmIP-STH, ale tutaj wymagana jest bramka. Bramka jest tania (używka nawet od 60zł) i pobiera 1,5W więc nie jest problemem. Szkoda, że tak mało jest dystrybutorów w Polsce i przez to ceny wysokie. Tutaj jest tanio https://de.elv.com/ ale niestety nie mają wyboru Polski podczas wysyłki :( Homematic działa, jak stracisz