Wpis z mikrobloga

3070


@dzem_z_rzodkiewki: RTX 3070 w taaakiej cenie? Nie polecam w żadnym wypadku. Lepiej już przeczekać na używce tańszej o połowę #gpuacl - większość jest jeszcze z długą gwarancją.

No ale odpowiadam:

Gaming oc jest znacznie cichsza, ma większy power limit, a więc wydajniejsza i jeszcze 4 lata gwarancji po rejestracji, więc na pewno warto wyrzygać jeszcze te 2 stówy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dzem_z_rzodkiewki: ja mam Aorusa po lekkim UV (1 V) i zazwyczaj pokazuje tak do 230W. Często sporo mniej ale potrafi też i więcej (rzadko). Dużo zależy od tytułu i momentu w grze.
@majk3l: @Gorkel: gdzie znajdę power limit dla wersji Eagle? chcę go porównać ale za cholere nie mogę wyszukać, wiem że Gaming leci 270W wg wielu recenzji na youtube
Z reddita znalazłem że nie różnią się niczym te karty oprócz gwarancji i opcji silent/performance bios
Różnice są faktyczne Aorus vs Eagle/Gaming
Do tej pory siedziałem na 3060ti OC


@dzem_z_rzodkiewki: no ale czy to w ogóle ma sens zmieniać taką kartę teraz na 3070?

Dopiero od 3080/RX 6800 jest duży skok wydajności. A tu zmieniasz właściwie na ten sam segment w przededniu premier następnej generacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@majk3l: jak ja widze ceny 4080 to dziękuję za taką premierę. Potrzebuję po prostu drugi PC w domu bo gramy w New World / Warzone itd. A 3060ti trochę niedomaga na 1440x2560 jak sobie monitor zmieniłem
Ten 3070 gaming oc 270W bedzie sporo lepszy od 3060ti z referencyjnym 200W tdp
@Cerasus: jeśli chodzi o 3070vs3070 to patrzyłem ile pobiera na zasadzie że ta 270W jest lepsza, ma lepszą sekcje zasilania i wyższe zegary + lepsze heatsinki. Z drugiej strony nie chcę przesadzić i musieć wychodzić powyżej 750W zasilacz bo w lecie w pokoju robi się mocno ciepło