Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Wy coś się nauczyliście na kursie? Jestem na MAG i ni #!$%@?. Raz zrobię ścieg dobry, nakładam drugi obok i już krzywo i już coś mi ręka ucieka. Nie widzę nic, mam wrażenie, że dobrze robię, później patrzę i mi się nie podoba. Drugi tydzień kursu.

Chłopaki na TIG ogarniają już powoli, a ponoć trudniej. Albo jestem lewy do tej roboty, albo nie wiem. #!$%@? mnie to ()

#spawanie #pracaspawaczamnieprzeistacza
Mega_Smieszek - Wy coś się nauczyliście na kursie? Jestem na MAG i ni #!$%@?. Raz zro...

źródło: comment_16691906473MvmyMsz9LUuacN74RALR3.jpg

Pobierz
  • 8
@Mega_Smieszek: Ewidentnie nie wiesz jeszcze na co patrzeć, ewentualnie tak jak mówisz, #!$%@? widzisz. Tu nie chodzi o to żeby położyć prostą kreskę, musisz zwracać uwagę na krawędzie, jak jeziorko się rozlewa. Na początek polecam mocno pilnować czystości maski - to trochę pomoże. A reszta to niestety doświadczenie.
@Mega_Smieszek dokładnie jak reszta pisze, jeszcze sporo drutu do przetopienia, lata doświadczenia, metodą prób i błędów. Po czasie jest to już coś automatycznego, że jednocześnie mogę się skupić na podcastach xd

Tak jakby się zagłębić w szczegóły, żeby dobrze je prowadzić jeziorko trzeba mieć wyrobioną dobrą koordynację wzrokowo-ruchową, zwracać uwagę na to jak się rozlewa jego krawędź. Niuanse takie jak odległość, kąt nachylenia rączki, to czy pchasz czy ciągniesz, czystość materiału, parametry,
@Barteks135: Ughhhh, spawanie na lusterko... brrrrrr... miałem ostatnio do czynienia kilkukrotnie, głównie w ramach poprawki po innych spawaczach i wymaganie było jedno - panie zrób pan żeby nie ciekło, #!$%@? w to jak wygląda. Jest to tak #!$%@? trudne, że ciężko mi sobie wyobrazić spoinę położoną zgodnie z wytycznymi, pod rtg itp - na lusterko. Sytuacja zwykle wygląda tak, że nie dość, że ciężko wsadzić samo lusterko to i jeszcze uchwyt