Wpis z mikrobloga

A najlepsze, że ci #!$%@?ący liderzy gościnności tylko chodzą po sali, pytają czy smakuje, czasem przynoszą jedzenie czy inny ketchup lub słomkę, a mają stawkę jak menadżerowie xd
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dolan: tak, jak trzeba było pilnować żeby przy kasie samoobsługowej mieć szmate na twarzy i otwierać drzwi nowym klientom tylko jak ktoś ze środka wyszedł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Dolan: W pewien sposób, z perspektywy korporacji tak, jest to wyróżnienie. XD Nie podlegasz bezpośrednio kierownikowi obszaru roboczego, tylko kierownikowi zmiany, masz ładniejszy, wyróżniający strój, nie uczestniczysz w całym tym biegu, który ma miejsce za ladą, zarabiasz więcej od instruktora, który musi perfekcyjnie znać wszystkie standardy na wszystkich obszarach kuchni i serwisu. Niemniej masz najgorsze godziny pracy, bo lider jest od 11 albo 12 do 19:00, a jeśli nie napastujesz ludzi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@h0man: Nie raz widziałem pracowników którzy są w maku chyba tylko po to żeby witać i żegnać przychodzących. Pomagają też przy kioskach. W tym najbliżej mnie jest taki ktoś zawsze. Czyli jak zaznaczę tak, to jestem niewiarygodny?
@Dolan: mam jak najlepsze doświadczenie z tego typu pracownikami w McDonald's.
Pewnego dnia parkując pod restauracją przyrysowalem lekko błotnik w jednym samochodzie. Spytałem właśnie takiego pracownika czy nie pomoże mi znaleźć właściciela tego pojazdu bo chciałem się z nim dogadać.
Restauracja była pozbawiona systemu nagłośnienia, przez który możnaby spróbować wywołać tego kierowcę, więc ten chłopak zaczął chodzić i wypytywać po wszystkich klientach, a było ich lekko licząc z 70, tak długo
@Roniq: To nie jest żaden test na wiarygodność, takowego w tej ankiecie nie ma. Wyniki ankiet są przesyłane zbiorczo do restauracji, która jest kontrolowana zarówno przez jej kierownika, jak i koordynatora - ten ostatni pilnuje standardów w restauracji i samego kierownika placówki. Jeśli w restauracji jest zatrudniony lider, a dużo ankiet wskazuje, że go nie widziało, to restauracja jest zobowiązana podjąć działania naprawcze, żeby podnieść wyniki. Jak lider nie jest zatrudniony,