Wpis z mikrobloga

Dawno nie wstawiałam tu nic atencyjnego, więc zrobię małe #chwalesie xD ortodontka mi dzisiaj potwierdziła, że na wiosnę będziemy zdejmować druty. W końcu ( ͠° ͟ل͜ ͡°) mam nadzieję, że efekty będą spoko, bo tak się wymęczyłam z tymi zębami, że masakra i nie polecam ogólnie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Gdyby ktoś chciał robić aparat to chętnie odpowiem na pytania i ewentualnie zniechęcę xD #ortodoncja #gownowpis #atencyjnyrozowypasek
LetticeDeVries - Dawno nie wstawiałam tu nic atencyjnego, więc zrobię małe #chwalesie...

źródło: comment_16691485539NjUwz4a4yY46yE0WmTlHd.jpg

Pobierz
  • 28
@LetticeDeVries zdejmie druty by założyć nowe albo retencję na stałe albo retiner do zakładania co chwila więc do finiszu jeszcze troooche :⁠-⁠P
Upewnij się że zrobi ci porządne piaskowanie i lakierowanie po zdjęciu tego
@plusbear: coś koło 1500, ale ja miałam jak widać ten najprostszy metalowy, nie samoligaturujący czy coś

@virusriddle: no nie pocieszasz ( ͡° ʖ̯ ͡°) na pewno będzie musiała coś zrobić z tymi zębami, mam i tak słabe szkliwo, więc po zdjęciu spodziewam się tragedii :/

@eeehhh: 95, ale znam ludzi co i po 40. robili aparat
@LetticeDeVries:

95


Czyli jednak ogarnięte różowe ciągle stąd nie uciekły na rzecz tępych dzid wychowanych na insta i tiktoku. Dzięki, już o więcej nie pytam. Niech służy. Oby wiosna przyszła szybko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@eeehhh: dzięki, chociaż gdybym była wychowana na insta to przynajmniej bym nie musiała wrzucać zdjęć na wykop XD

@virusriddle: u mnie nie powinno być aż tak źle, bo higienizację każą robić co parę miesięcy. Ale zobaczymy. Ech, noszenie tylko na noc brzmi jak marzenie póki co xD a jak było przed wolę nie pokazywać, przodozgryz to był mój kompleks ()
@kaszanka_z_cebulka82: to zależy od wady. Na początku trzeba wyleczyć wszystkie ubytki, zrobić pantomogram i pójść na konsultację, najlepiej do kilku różnych ortodontów, żeby porównać co proponują. Noszę jakieś półtora roku, zgodnie z planem miało być około 2 lata i wychodzi, że tak będzie. Koszt z aparatem, retencją, ewentualną naprawą i wizytami kontrolnymi co miesiąc to tak około 12 tys (miałam to na umowę, że płacę w ratach za wszystko, a nie