Wpis z mikrobloga

Mirki, powiedzcie mi czy macie w swoim otoczeniu kogoś kto wpadł w błędne koło pt
Wyjazd są granicę->Zarobienie hajsu->powrót do Polszy->Przewalenie hajsu-->Powrót za granicę
Niestety moi znajomi (para) żyli tak z 7 lat i teraz nagle zachciało im się wrócić do Polski na stałe i założyć rodzine ale nie mają zielonego pojęcia co mogliby robić z zerowym doświadczeniem pracy w Polsce. W Holandii pracowali na szklarniach i magazynach i mają dość pracy fizycznej, bo siada im zdrowie.Ciekawa jestem jak polscy pracodawcy patrzą na takie osoby. Jakieś spostrzeżenia?
#holandia #powrotdopolski
  • 11
  • Odpowiedz
@kiszczak: no właśnie tylko zniechęcenie do pracy fizycznej xD no i rozwalone kolana i kręgosłupy od przerzucania ciężarów.
Właśnie dlatego się zastanawiają co mogliby w wieku 27-28 lat robić w Polsce. Może jakieś kursy? Nie wiem.
  • Odpowiedz
@karmelkowa: ja nie widzę sensu powrotu do Polski ludzi, którzy nie mają jakiegokolwiek wykształcenia. Już chyba lepiej w Holandii pracować na magazynie za 10e i życ na w miarę przeciętnym poziomie, niż wrocic do Polski i zarabiać 2200zł/mc na ręke xD
  • Odpowiedz