Wpis z mikrobloga

Jak pracujecie na B2B to podajcie swoich klientów w CV? Firmę kontraktornii? Czy swoją firmę?

Rozmawiałem wczoraj z gościem starym wyjadaczem w IT 30 ponad lat na rynku i lekko zmienił mi myślenie. Powiedział że on ma swoją firmę jednoosobowa z fajna nazwa i logiem i podaje tylko ja od jakichś 10 lat. W sensie nie wpisuje klientów, kontraktornii tylko swoją firmę bo przecież pracuje u siebie.
Argumentował to tak że firmy (kontraktornie) mu się nie spowiadają jakich mają klientów to on też nie musi. No i że CV bardziej przejrzyste. No i mieć #!$%@? na częste zmiany pracy, nie stresować się tym, mieć po 2-3 klientów i tak dalej. Po prostu podchodzić do swojej działalności jak do firmy jednoosobowej. Co lepsza on ma taki mind-set że jednemu klientowi powiedział że chce przełożyć spotkanie bo ma spotkanie z innym klientem hehe.

Co myślicie o takim podejściu do sprawy?

#programista15k #programista25k #programowanie
  • 17
  • Odpowiedz
@NiBBonacci: czyli jednak takie podejście że wpisywać swoją firmę ma sens? W sumie jakby nie patrzeć to robisz na swoim. Wtedy w ogóle nie widać w CV jakich klientów, że częste zmiany prac, projektów i HR się nie pytają. Podchodzisz do sprawy że jesteś firma.
  • Odpowiedz
@Young_Senior: Jeżeli twoja jednoosobowa działalność ma jakąś renomę, to nie musisz. Jak to kolejny jednoosobowy system do optymalizacji podatkowej, a tak na prawdę robisz jak każdy inny na umowie o pracę - to wypada, bo rekruter ma to w piździe
  • Odpowiedz
@NiBBonacci: myślę że polega to na tym że jak masz własną firmę to wpisujesz ja i jakie usługi swiadczysz, po co masz się tłumaczyć HRom że pracowałeś dla 3 kontraktornii w odstępach paru miesięcy
  • Odpowiedz
Co myślicie o takim podejściu do sprawy?


@Young_Senior: w sumie ciekawe podejście i prawidłowe pracodawcy chcieliby żebyś pracował na b2b z własną działalnością, tym samym rezygnując ze wszystkich rzeczy które dostajesz jak jesteś zatrudniony na uop czyli ubezpieczenia, chorobowe, wyższa emerytura, bierzesz mniejszą odpowiedzialność za to co robisz, a chcą żeby współpraca wyglądała jak na uop.
  • Odpowiedz
@Positano1: podpisuję się pod tym, zaraz ktoś Ci powie, ale przecież pracodawcy dają 26 dni urlopu na B2B, a ciekawe który daje 60 dni opieki na dziecko XD
czym dłużej pracuję to mam coraz mniej skrupułów
  • Odpowiedz
@Strus: ja tak nie chce pracować tylko normalnie jako konsultant, po to firmę zakładam :D

Mija mi właśnie dwa lata expa w mojej kontraktornii w styczniu i wbijam na b2b do innej firmy jako konsultant, tak będę szukać.
  • Odpowiedz
@Young_Senior: Bardzo dobre podejście z którym się 100% zgadzam i też tak robię. Na tym polega B2B, że jesteś firmą i świadczysz usługi dla innych firm (business 2 business). Nie ważne czy bezpośrednio czy przez pośrednika. Więc w CV masz coś w stylu:

Jaca Development (01.2018 - present)
Software Development in Java and IT Consulting for such clients as: ABC, DEF, GHI, JKL in the area of cloud computing and
  • Odpowiedz
@Young_Senior podaję tylko firmę swojej spółki i tyle. Co, jak, komu i za ile robię to już tajemnica spółki, a nie wpis do osobistego CV, żebym z jakąś rekrutywką się tym dzielił. W CV ewentualnie piszą użyte technologie/skille wraz z expem w latach, a detale dogaduję na rozmowie technicznej.
  • Odpowiedz
pracodawcy chcieliby żebyś pracował na b2b z własną działalnością, tym samym rezygnując ze wszystkich rzeczy które dostajesz jak jesteś zatrudniony na uop czyli ubezpieczenia, chorobowe, wyższa emerytura, bierzesz mniejszą odpowiedzialność za to co robisz, a chcą żeby współpraca wyglądała jak na uop


@Positano1: w większości normalnych firm pracodawcy chcą mieć na UOP a nie na B2B tylko, że ich pracownicy wolą być na B2B, wiec idą im na rękę
  • Odpowiedz