Wpis z mikrobloga

Fun fact: jeszcze 12 lat temu na paradzie zwycięstwa na Placu Czerwonym występowały oddziały:
- Polski;
- Wielkiej Brytanii;
- Stanów Zjednoczonych;
- Francji.

Zobaczcie ile się zmieniło w ciągu 12 (!!!) lat. Trochę lepiej można zrozumieć, co mogli czuć ludzie w latach 30, gdzie w ciągu 10 lat Niemcy się kompletnie zmilitaryzowały i wybuchła wojna.

Z jednej strony 10 lat to się wydaje długo, ale to bardzo krótki okres.

Pomyślcie sobie że historia USA jako państwa to ledwo 250 lat, czyli dajmy na to 3 pokolenia pradziadków w modelu, że każde dziecko rodzi się w wieku +- 25-30 lat.

#ukraina #wojna #historia #ciekawostka
jedenastywrzesnia - Fun fact: jeszcze 12 lat temu na paradzie zwycięstwa na Placu Cze...
  • 11
@galicjanin: osobiście przyznam, że sam dałem się nabrać. Nie miałem złudzeń co do rosyjskiej armii i jej zdolności czy do skuteczności całego państwa, ale kupowałem narrację usypiającą czujność wobec Rosji. Może nawet miałem pewne złudzenia odnośnie pewnej demokratyzacji tego państwa.

I tutaj posypuję głowę popiołem, bo swego czasu ostro jechałem po Lechu Kaczyńskim jeśli chodzi o jego podejście do polityki wschodniej. Robiłem sobie heheszki gdy twierdził, że Ukraina będzie następna po
@Niewiedza_jest_blogoslawienstwem: owszem z biegiem czasu widać, że Lech się nie mylił i ówcześni "rusofobowie" (dziś możemy ich nazywać rusorealistami) mieli rację - Rosja nie jest nowym demokratyzującym się i cywilizującym się państwem, a kolejną formą azjatyckiej stepowej despotii, która niszczy wszystkich wokół, którzy nie chcą żyć w jej mirze.