Wpis z mikrobloga

Zostałam opluta na Facebooku pod historyjką chyba z mamadud.
Otóż jakaś mamusia jest zaskoczona że jej aktualna teściowa kocha i chce spędzać czas z biologicznym dzieckiem jej syna, natomiast pozostałe dzieci w wieku przedszkolno szkolnym ( obcego faceta który płaci alimenty) są raczej na bocznym torze.
No i sraka w komentarzach że należy zabronić mężowi kontaktu z matką i ukochaną wnuczką, chyba że babcia będzie traktować wszystkie dzieci jednakowo. Ja się pytam - skoro te dzieci mają kilka lat, znają biologicznego ojca o ten ojciec ma matkę a jednocześnie prawdziwą babcie tych dzieci, to o co chodzi?
W sensie oczekiwanie od obcej kobiety że będzie kochała nie swoje wnuki i tyle samo czasu, zdrowia i pieniędzy inwestowała w nie jest po prostu głupie, egoistyczne i pokazuje jakie z bab są roszczeniowe kreatury.
Szczerze? Nie chciałabym by mój syn związal się z kobietą " z bagażem" w postaci cudzych dzieci no ale nie mam prawa rządzić życiem dorosłego chłopa, więc musiałabym to zaakceptować.
Tak jak jego partnerka musiałaby zaakceptować że nie chce być babcią dla jej dzieci, bo są mi po prostu obce. I że byłabym w stanie pokochać jedynie swoje wnuki.
Oczywiście tym dzieciom należy się szacunek, ale w komentarzach baby twierdzą że partner w takiej sytuacji na odciąć kontakty z matką i przez szantaż zmienić jej podejście. Ja #!$%@?.
#facebook #historia #madki
  • 198
  • Odpowiedz
@Szatynka: weź sie postaw z perspektywy niechcianego gówniaka. p0lka ma rację, to już lepiej żeby babcia się tym dzieckiem nie zajmowała, jeśli ma być traktowane lepiej od innych.
Jej syn wziął babę z gówniakami, no to wziął to z całym bagażem. Mam nadzieje że chociaż dobrze się rucha.
  • Odpowiedz
@Szatynka: Dzieci nie sa winne temu, ze ich matka tak czy inaczej ulozyla sobie zycie. Nikt nie zmusza tesciowej do kochania przybranych dzieci.
Jednak skazywanie dzieci przybranych na ostracyzm odbije sie negatywnie na ich relacjach wszystkich czlonkow rodziny i jest to toskyczna postawa.
Facet wybral kobiete z bagazem, wiec jego matka powinna uszanowac wybor, z czym wiele matek ma problem.
  • Odpowiedz
Babcia chcę się zajmować swoim wnukiem a nie tamtymi


@Szatynka: czyli rodzinka i tak musiałaby wynająć nianie, dla tamtych poprzednich? Wniosek prosty, lepiej żeby dzieci się ze sobą integrowały. To jest proste jak #!$%@?, nie wiem jak można tego nie rozumiesz? Masz mózg?
  • Odpowiedz
Chodzi o weekendy czy jakieś wyjścia


@Szatynka: zostało to tak przedstawione, jakby chodziło o opiekę, gdy rodzice nie mogą. Spoko, więcej się nie wypowiadam, mam zbyt mało danych.

chce się zajmować biologicznymi wnukami ma do tego święte prawo


@Szatynka: nie znam się na prawie rodzinnym w Polsce. Ale jeśli syn i żona są w związku, to nie słyszałem o sprawie "dziadkowie chcą widzeń z wnukiem". Rodzic może odciąć swoich rodziców
  • Odpowiedz
@Szatynka: facet uznaje te dzieci jako swoje czy nie? Jeśli tak, to są ich dzieci, nawet jeśli geny się nie zgadzają.
Babcia może kochać kogo chce, czuć co chce, ale to jest jej sprawa. Kontakty z dziećmi powinny być ustalane z obojgiem rodziców.
Są różne rodziny i różna sytuacje, spłycanie wszystkiego do "zależy mi tylko na osobach z tymi samymi genami" jest bardzo płytkie
  • Odpowiedz