Wpis z mikrobloga

Ehh, cały czas walczę z problemem, który opisywałem w tym wpisie:
https://www.wykop.pl/wpis/67884769/mam-problem-z-laptopem-moze-ktos-bedzie-w-stanie-p/
W skrócie:
Nówka laptop, Acer 5 Nitro AN517-41. Nie jestem w stanie pograć na nim w jakąkolwiek grę, bo #!$%@? do pulpitu. W niektórych grach problem ten wystepuje juz w napisach poczatkowych, w innych mogę pograć ze 20 sekund i crash. Robilem chyba wszelkie mozliwe stress testy i wszystkie przeszedl bez zadnego bledu.

W koncu wyslalem go do Acera. Bardzo dokladnie opisalem wystepujace problemy, nagralem nawet pare filmow. Z serwisu laptop wrocil z notka, ze przeprowadzone testy nie wykazaly zadnych problemow natury sprzetowej. Jedyne co zrobili to zaktualizowali bios do najnowszej wersji.

Po powrocie od producenta zaczalem testowac mnostwo gier. Część z nich przed zamknieciem potrafi mi rzucic bledem o tresci: karta graficzna przestala odpowiadac. Od razu dodam, ze temperatury wygladaja okej, 60-70 stopni maks na gpu, sterowniki najnowsze. Windowsa na czysto to juz chyba z 10 instalowalem (probowalem 10 i 11).

Czasami tez laptop rzuci bluescreenem (przez 7 dni jakies 5-6 razy) o zroznicowanej tresci, między innymi:
- video scheduler internal error
- Thread Stuck in Device Driver
- kernel security check failure

Moze ktos z was mial podobne problemy i udalo sie mu je rozwiazac?

#laptop
#laptopy
#pcmasterrace
  • 31
@kemilk91 nvExperience nie mogła zainstalować ci złych sterowników i tu jest koniec tematu właściwie, nie zawracasz głowy, bez obaw

Generalnie przykra sytuacja że tyle się bujasz z tym laptopem, taka jest dzisiaj jakość, ja też zanim laptop działał poprawnie mojej różowej kupiwałem go dwa razy, bo pierwszy miał nienaprawialny problem z grafiką (nie w takiej skali jak Twój, chodziło o nieuzasadniony stuttering w przeglądarkach, gry działały pięknie ale zwykłe przeglądanie internetu bolało
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@XkemotX: No też nie jestem w stanie uwierzyć, że problem dotyczy sterowników, bo próbowałem różnych na czystym systemie i zawsze kończyło się tak samo. Jeżeli im po testach w sklepie działa, to pewnie tylko przez chwilę.

W sumie to nie wiem co ja robiłem z tym biosem xD ściągnęłam plik ze strony producenta, włączyło się dosowe okienko, coś się zaczęło robić i na koniec wyskoczyło "successful".

Nie robiłem nigdy procedury rękojmi.
@kemilk91 Ja też nie, więc tutaj pytaj już innych w oddzielnym wpisie, najlepiej poczytać w internecie

Generalnie to raz byłem na etapie przygotowania do wysłania produktu na rękojmię ale potem właśnie sam go rozwaliłem próbując naprawić z niecierpliwości i to było na tyle x)

Strona UOKiKu mówi o tym jak wygląda rękojmia i jak ją załatwić
https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia/

Pamiętaj żeby wybrać czego żądasz - masz wymianę towaru na nowy, naprawę, obniżenie ceny (oddanie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@XkemotX: w końcu udało mi się skontaktować ze sklepem, twierdzą, że już jest wszystko okej, testowali na grach podobno.

Na info z mojej strony, że jeżeli problem powróci, to będę korzystał z rękojmi, odpowiedzieli: "a wie pan co to jest rękojmia?". Dalej stwierdzili, że jeżeli problem się powtórzy to będą prosili o ekspertyzę Acera. Początkowo zabrzmiało to jak groźba, żebym już im więcej dupy nie zawracał.

Zapytałem jeszcze, czy oni sami
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@XkemotX: Laptop wrócił. Wczoraj testowałem go ostro na grach przez parę godzin. Wszystko było git. Poszedłem spać, wstałem koło 5 nad ranem i znowu mam te same błędy co przed wysyłką do sprzedawcy xD już mam #!$%@? tego serdecznie dosyć.

Nie mam pojęcia jak to jest, że laptop jednego dnia działa, a później bez konkretnego powodu przestaje.