Wpis z mikrobloga

Ehh, cały czas walczę z problemem, który opisywałem w tym wpisie:
https://www.wykop.pl/wpis/67884769/mam-problem-z-laptopem-moze-ktos-bedzie-w-stanie-p/
W skrócie:
Nówka laptop, Acer 5 Nitro AN517-41. Nie jestem w stanie pograć na nim w jakąkolwiek grę, bo #!$%@? do pulpitu. W niektórych grach problem ten wystepuje juz w napisach poczatkowych, w innych mogę pograć ze 20 sekund i crash. Robilem chyba wszelkie mozliwe stress testy i wszystkie przeszedl bez zadnego bledu.

W koncu wyslalem go do Acera. Bardzo dokladnie opisalem wystepujace problemy, nagralem nawet pare filmow. Z serwisu laptop wrocil z notka, ze przeprowadzone testy nie wykazaly zadnych problemow natury sprzetowej. Jedyne co zrobili to zaktualizowali bios do najnowszej wersji.

Po powrocie od producenta zaczalem testowac mnostwo gier. Część z nich przed zamknieciem potrafi mi rzucic bledem o tresci: karta graficzna przestala odpowiadac. Od razu dodam, ze temperatury wygladaja okej, 60-70 stopni maks na gpu, sterowniki najnowsze. Windowsa na czysto to juz chyba z 10 instalowalem (probowalem 10 i 11).

Czasami tez laptop rzuci bluescreenem (przez 7 dni jakies 5-6 razy) o zroznicowanej tresci, między innymi:
- video scheduler internal error
- Thread Stuck in Device Driver
- kernel security check failure

Moze ktos z was mial podobne problemy i udalo sie mu je rozwiazac?

#laptop
#laptopy
#pcmasterrace
  • 31
@XkemotX: Rozmawiałem ze sklepem, ktory mi to cudo sprzedal. Chca, zebym im wyslal laptopa i oni ze swojej strony beda sie bujac z producentem. Twierdza tez, ze producent duzo powazniej traktuje sprzedawcow niż indywidualnych uzytkownikow. No nic, wysle i zobacze, co sie bedzie dzialo.
@kemilk91: Jak wolisz, na rękojmię masz rok więc jeszcze zdążysz jeżeli znowu nie wyjdzie - tak czy siak życzę powodzenia. Wiadomo że kopnięta jest grafika ale nie mam za bardzo pomysłu co to może być, bardzo specyficzna sprawa, patrząc na to że jest jej obojętny wycisk (przechodzi przez benchmarki, a przez gry nie) i generalnie działa "okej". Gdybym ja miał coś stawiać to powiedziałbym że BIOS jest do przeflashowania, ale to
Acer


@kemilk91: Sorry, ale to jest twój problem, a rozwiązaniem jest Lenovo, Dell, każdy producent, który dba o to, żeby komponenty, które poskładał, pracowały optymalnie. Domyślam się, że w Acerze napisali dwa sterowniki i fajrant, bo Windows ogarnie. Zwróć ten złom i kup coś porządnego.
@Hangry: #!$%@?, lenovo i ich rozwiązania. Zamówiony 3x laptop identyczna konfiguracja, tylko każdy dostał inny zasilacz jeden 120W jeden 130W a jeden 180W. I teraz który jest prawidłowy?
@kemilk91: Możliwe że @XkemotX: ma rację i trzeba zrobić reflash biosa z wyczyszczeniem regionu ME.
Ciekawe jest to, ze lapek nie #!$%@? podczas testów obciążeniowych, czyli wykluczamy problem z fazami zasilania GPU.
Ja bym jeszcze sprawdził ramy karty graficznej w MATS.
@Czapelek: Ja akurat należę do bojówki Della, ale jak kogoś nie stać, to będę polecać Lenovo. W pracy czasem używam takiego za pół ceny mojego Della i daje radę.
@kemilk91: Uszkodzenie kości ramu na grafice wskazuje na to takie zachowanie, że nawet na napisach początkowych w grach masz crasha, czyli problem występuje w trakcie działania DirectX, OpenGL lub Vulcana.
@kemilk91: Nie chce mi sie tego wszystkiego czytać ale skoro laptop nowy to go po prostu zwróć, dajesz duże pieniądze i ma działać, nie wygląda to na błąd który można rozwiazać softwarem także tym bardziej dziwie sie, że go w ogóle gdzieś odsyłałeś na jakieś naprawy. Kupujesz -> nie działa ->zwracasz i ewentualnie bierzesz znów kolejną sztuke, przecież na zwrot masz 2 tygodnie chyba ze kupujesz stacjonarnie co jest dużym błędem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@XkemotX: @kurczakos1: @JoeBlade: siedziałem wczoraj 6h robiąc różne losowe rzeczy. Zrezygnowałem o 3 nad ranem. Ostatnią rzeczą, która zrobiłem, była aktualizacja VBIOS, bo okazało się, że mam nieaktualna. Zrobiłem reset, no i nic to nie dało, dalej crashe.

Włączyłem laptopa dzisiaj o 20. Chciałem jeszcze protestować parę rzeczy.

No i teraz UWAGA! Przez prawie 3h testowałem 5 gier, w tym takie, które wcześniej nawet się nie chciały włączyć. Nie