Wpis z mikrobloga

@mL4z2m3jCf7ZWMWfSFqsRvsh: to czy PiS czy nie to nie ma znacznia. Aktualnie pojawiają się plotki ze być może w końcu będą jakieś zyski. Skoro spółka teraz przy stratach ma taka wycenę to być może w najbliższym roku podskoczy pod te plotki do góry. Historia kursu też pokazuje że mocna sinusoida wiec sam mam akcje w portfelu pod te plotki
@mL4z2m3jCf7ZWMWfSFqsRvsh: to ogólnie jest ciekawa spółka, i faktycznie to ciśnienie na "tworzenie jedwabnego szlaku" jest widoczne już jakiś czas, a to jest jak najabrdziej okazja ciekawa do inwestycji
tylko że problem jest wg mnie taki że nie bardzo widzę żeby PKP inwestowało ostatnimi laty w cokolwiek nowego, taki RR dla przykładu mimo długów potrafi rocznie wywalić 1mld na R&D, ja wiem że kolej to nie jest miejsce gdzie można dużo nowego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@mL4z2m3jCf7ZWMWfSFqsRvsh: mam zasadę, że nie kupuje spółek zależnych od sp gdzie decyzje zapadają na szczeblach partyjnych, a do rządzenia nimi powoływani są członkowie rządzących partii często bez doświadczenia w biznesie nawet małym. to tak jakby kazali ci jeździć w formule 1 nawet bez jazdy próbnej ¯\_(ツ)_/¯ co do pkp cargo mogłem widzieć gdzieś artykuł, gdzie zysk powstał przez sprzedaż starego taboru?