Wpis z mikrobloga

Zaczyna się parada kierowców, a więc nadszedł ten czas...

Już nie będzie Eleven Sports w następnym sezonie Rajdów Formuły Pierwszej. Pożegnanie Eleven Sports z Rajdami Formuły Pierwszej.

7 mistrzostw: 1 Rosberga, 4 Hamiltona, 2 Verstappena, ostatni tu zdobyty w tym sezonie. 7 lat transmisji. Fenomen sportowy. Powtarzalność komentarza przez lata, prawie dekadę, a przecież pierwszy sezon zakończyli tu, w Bubu Zubi, na tym torze, jako młoda dwuletnia telewizja i było to przecież 6 lat temu. Coś niewiarygodnego! Co Rawe Ceek siadaliśmy, jak do telenoweli, żeby właśnie oglądać tę rywalizację.

Fenomen socjologiczny! Ileż rzeczy można było im przypisać podczas tych transmisji? Że Formułą 1 rządzą układy. Że Mikołaj Sokół jest Nadredaktorem, człowiekiem rzetelnym, solidnym, posłańcem wielkich wiadomości, wielkiej nadziei.
Zaczynali w czasach kryzysowych, kiedy wszyscy marzyli o powrocie Kubicy, który miał nas prowadzić jako ambasador wspaniałego skoku cywilizacyjnego do świata motorsportu.

Fenomen społeczny. Przecież my, dzięki tym transmisjom, żyliśmy na #f1 życiem zastępczym. Byli powodem ogromnej zbiorowej radości. Dali nam wiele, bardzo wiele...

Mam nadzieję, że ci młodzi ludzie z Viaplay, którzy dzisiaj mają aspirację, którzy oglądali transmisje na Eleven, jak Michał Gąsiorowski powiedział, że Max będzie nurkował. Że uwierzą, że nie zmarnujemy tego fenomenu, jaki się wytworzył przy oglądaniu rajdów formuły 1. Tego fenomenu popularności - setki wpisów na minutę w trakcie wyścigu, rekordowa aktywność ma tagu w czasie GP Łubu Dubu 2021, kiedy Max Verstappen zdobywał tytuł Mistrza Świata Rajdów Formuły Pierwszej. To jego pierwszy tytuł i ta wielka radość nas, mireczków, którzy to oglądaliśmy. Państwo przed ekranami krzycząc, skacząc... Ja także krzycząc, skacząc... Po prostu... Było pięknie i coś się niewątpliwie zamknęło, ale miejmy nadzieję, że w Viaplay będzie jakaś próba kontynuacji.

F1 na Eleven już nie będzie nigdy. Natomiast ważne, żeby była wysoka jakość w Viaplay i żeby coś po Eleven trwałego, bardzo trwałego, zostało. Dziękujemy Ci bardzo, Eleven! Dziękuję Państwu. Do usłyszenia.
#f1
  • 5
@Jailer: Chociaż Viaplay to dziadostwo jakich mało, to mam nadzieję, że w następnym sezonie nie będę już musiał przełączać na Sky aby nie oglądać popisów Aldony, Kuzynów Miroslawskiego.
Mam nadzieję, że Pan Redaktor Sokół i Smoczynski przejdą do Viaplay. Reszta gamoni aut.
@Jailer: kuzyni byli jacy byli, ale jeżeli chodzi o emocje to potrafili je wyrażać, szkoda że viaplay to kicz za 50 złotych i dużo osób zdecyduje się pewnie na f1tv, ale może będą strumyki z polskim komentarzem ( ͡° ͜ʖ ͡°)