Wpis z mikrobloga

Rozglądam się za TV do salonu 65 cali. Początkowo celem były oledy głównie od LG (C1/B1), Sony A80J lecz z uwagi na dostępność i ich cenę jestem zmuszony odpuścić i rozglądać się za QLED/ minLED itp. Aktualnie mam na oku dwa modele które sa w dość fajnych promkach i tutaj chciałbym poznać opinie od posiadaczy badz ekspertów który wybór będzie najlepszym.
1) TCL C835 aktualnie do wyrwania za 5700-6000. Specyfikacja wygląda ok ale ilość stref wygaszania jak na miniLED jest dość mała. Na plus to głośniki.
2) SONY XR-65X90K aktualnie do wyrwania w okolicy 5500zł.
Dodam, że nie chciałbym przekroczyć 6k lecz jeżeli coś ciekawego by się pojawiło to byłbym w stanie dopłacić powiedzmy 1k

#telewizory
  • 10
No tak ale chodziło mi o samą dyskusję


@Ademu: użytkownicy peppera i merytoryczna dyskusja? Nie, dzięki.

Czy lepszy niż topowe LEDy Panasonica sprzed kilku lat? W niektórych kategoriach - jak np. przetwarzanie sygnału SD/HD do 4k - na pewno. W playbacku materiałów 4K - ustępuję Panasowi, nie tylko jasnością ale przede wszystkim szczegółowością obrazu.

Google TV odradzam. Jak narazie tylko AndroidTV

dźwięk jest zauważalnie lepszy fajnie symuluje też dźwięk 5.1.

nie
@widlasty: C835 jest dobrym wyborem. Algorytmy przetwarzania obrazu może nie są tak dojrzałe jak w Sony, ale szczerze to dla niewprawnego oka wielkiej różnicy nie będzie. Osobiście bym go wybrał dzisiaj w tym budżecie. Chyba, że się wstrzymasz, trochę dozbierasz, to w tym sezonie w którymś momencie Samsung S95B powinien być do dostania za 7-8k.
Drmscape2 - @widlasty: C835 jest dobrym wyborem. Algorytmy przetwarzania obrazu może ...
Czekam juz na promki od prawie 4 tygodni i mysle, że nic lepszego w cenie 5500 nie znajde. Za Oleda nie mam zamiaru wykladac 10k poniewaz nie jestem zadnym kinomaniakiem a tv bedzienuzywane glownie wieczoramindo netflixa. Wiec postanowilem dzis do wieczora wytypowac zwyciezce pomiedzy Sony a TCL
@Drmscape2: ogladalem ten filmik jakis czas temu. Na ta chwile moje odczucia przemawiaja bardziej za TCL lecz moze ktos bedzie mial odmienna opinie/doswiadczenie i bedzie w stanie przekknac mnie do Sony...