Wpis z mikrobloga

Muszę odkręcić nakrętkę (6, może 7mm), ale nie jestem u siebie i nie mam żadnych narzędzi, dosłownie - nie mam klucza, kombinerek, szczypiec. Niby mógłbym pojechać po odpowiednie narzędzia, ale tak sobie siedzę i z nudów dumam czy dałoby się czegoś użyć żeby prowizorycznie ją odkręcić. Różowa już oczywiście zdążyła ze 3 razy powiedzieć, że mi się to nie uda i pewnie ma rację, ale w miarę możliwości wolałbym nie przyznawać jej racji ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ktoś ma jakiś patent, albo pomysł który można by sprawdzić? Nakrętka nie jest zapieczona, ale siedzi mocno. Próbowałem już wszystkie pseudo-szczypce / zaciski z kuchni takie jak nożyczki, pęseta, otwieracz do puszek - albo za duże, albo zły kąt, albo za słabe. Próbowałem jakimś kawałkiem gumy obłożyć żeby mieć lepszy chwyt w palcach, ale nie ruszyłem. Jeszcze parę głupich rzeczy o których nie ma sensu wspominać też testowałem, ale nic z tego póki co… #narzedzia #warsztat #zwiazki
  • 21
@brakloginuf: pierwsza próba za mną i bez sukcesu, ale spróbuję mocniej nagrzać jeszcze. niestety pęseta dość miękka

@vieveble: zdjęcie poniżej. ale dzięki Twojemu pytaniu znalazłem ten "wihajster" w kształcie Y na środku zdjęcia - okazuje się, że jest minimalnie tylko za duży, dosłownie o 1mm. będę próbował go czymś obłożyć i może pójdzie!

@Torgerd: jestem w stanie wiele poświęcić żeby tylko nie musieć jechać do sklepu - sprawdzę w
@vieveble: faktycznie! właśnie załapałem jak - śruba i dwie nakrętki, tak? mam jakieś (te co na zdjęciu), ale mogą być trochę za duże żeby to tam wsadzić, zaraz przetestuję

@peh: haha, mistrz :) Twój trud nie pójdzie na marne, przyszłe pokolenia mirków na pewno skorzystają!
@brakloginuf: @vieveble: @Torgerd: @milosh345: @Smarek37: @peh13: @poleglem: Mamy to! Nie tylko śrubki udało się odkręcić, ale już cały zabieg na ekspresie został zakończony sukcesem :)

W ramach podziękowań jeśli któryś z Was ma ochotę na piwo, to może mi na priv podesłać swoje namiary i wyślę :)

Nie wiem czy robienie kawy na tak rozkręconym urządzeniu jest bezpieczne (9 bar, kable z prądem na wierzchu),
unintelligible - @brakloginuf: @vieveble: @Torgerd: @milosh345: @Smarek37: @peh13: @p...

źródło: comment_1668936752GkUP7a8iOCnQ1J4HCHxeOg.jpg

Pobierz