Wpis z mikrobloga

@Chicane: A są jakieś sprawdzone sposoby na wyjście z LD? Jak byłem młodszy miałem fajne sny przygodowe z ciekawą fabułą, teraz prędzej czy później pojawia się "o nie, to znowu sen" i wszystko w #!$%@?. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@cooles:

A są jakieś sprawdzone sposoby na wyjście z LD?


W sensie, żeby go nie było?
Kwestia emocji i zachowania spokoju. W momencie jak zaczynasz za bardzo kombinować i się ekscytować to się budzisz.
@Nemayu: Tak, żeby w ogóle nie było. Wybudzać się umiem, ale źle pytanie zadałem.
Jak zachowania spokoju? Jak można w nieświadomym śnie zachować świadomie spokój? No właśnie tak powinno brzmieć pytanie - jak podtrzymać nieświadomy sen? Ale chyba znam odpowiedź...
@cooles:

Jak byłem młodszy miałem fajne sny przygodowe z ciekawą fabułą

Nieświadome sny?

teraz prędzej czy później pojawia się "o nie, to znowu sen" i wszystko w #!$%@?.

Teraz ci się śni coś ciekawego, ale uzyskujesz świadomość i orientujesz się, że to sen. Ale "wszystko w #!$%@?" co dokładnie oznacza?

Chodzi ci o to, że zaczynasz śnić świadomie, a chciałbyś nie śnić świadomie wcale? Chcesz zwykłe nieświadome sny, które możesz zapamiętać?
Chodzi ci o to, że zaczynasz śnić świadomie, a chciałbyś nie śnić świadomie wcale?


@Nemayu: Gdy przez 15 lat kontrolujesz bardzo często, prawie wszystko nadchodzą momenty gdy chciałoby się doświadczyć czegoś niekontrolowanego w dłuższej perspektywie. To nie jest negatywny odbiór, raczej nudny - gdy zrobisz w LD wszystko co się da (na co pozwala twój mózg/wyobraźnia/podświadomość/percepcja) łapiesz się na tym, że nie chcesz już LD. ¯\_(ツ)_/¯
@cooles: Spróbuj zamknąć oczy jak uzyskasz świadomość albo skupić swoją uwagę na jakimś przedmiocie. Może to coś da.

Możesz też spróbować zamrzeć w bezruchu i medytować we śnie, i zobaczyć co się stanie.
Spróbuj zamknąć oczy jak uzyskasz


@Nemayu: Nic nie daje, albo sen w śnie - potem false awakening - irytujące.

skupić swoją uwagę na jakimś przedmiocie


Jeszcze gorzej, przy testach rzeczywistości skupiam uwagę więc ld się pogłębia. Ewentualnie się wybudzam więc powrót do punktu wyjścia.

Możesz też spróbować zamrzeć w bezruchu i medytować we śnie, i zobaczyć co się stanie.


@Nemayu: Ciekawe, choć pewnie będzie to równoznaczne z zamknięciem oczu. Spróbuję.
@Chicane: SSILD może być skuteczną metodą pomocniczą, czytałem, że ludzie doświadczali dzięki niej dużo LD tylko sam proces może być trochę uciążliwy ;)
@cooles: Możesz się zagubić w śnie, jak nie jesteś wystarczająco skupiony możesz utracić świadomość
@pasztetztrupa: Prostszą jest MILD moim skromnym zdaniem ;)