Wpis z mikrobloga

Pytanko mam. Kupiłem zestaw (2sztuki w pudełku) szczoteczek do zębów. Paczka przyszła, pudełko było w folii. jednak w środku NIE BYŁO jednej końcówki do szczoteczki. Później dopiero zauważyłem, że plomba (naklejka) też była przecięta wcześniej.
Czy to możliwe, że sprzedawcy foliują używany sprzęt (ze zwrotu)? Musze przyznać, że folia wyglądała na fabryczną. Była na niej naklejka dystrybutora i jakieś cyferki/model etc.
Oczywiście idzie zwrot via allegro, ale jak można takie coś udowadniać - żeby sprzedawca nie oskarżył mnie o kradzież...
Aha, tanie to nie było....

#zakupy #kiciochpyta
  • 3
@Poldek0000: ja bym udokumentował sytuację fotograficznie i poinformował sprzedawcę że towar jest niekompletny i poprosił o wymianę, a jeżeli sprzedawca by nie zadbał o moje zadowolenie to zgodnie z prawem do 14 dni wróciłbym towar bez podania przyczyny. Jeżeli nie otrzymałbym zwrotu pieniędzy to zgłosiłilbym się do Rzecznika Praw Konsumentów, a jeżeli to by nie przyniosło efektu to do sądu. W zależności od wyroku rozwiązałbym możliwość rozpętania dymu w internecie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Poldek0000: ja bym udokumentował sytuację fotograficznie i poinformował sprzedawcę że towar jest niekompletny i poprosił o wymianę, a jeżeli sprzedawca by nie zadbał o moje zadowolenie to zgodnie z prawem do 14 dni wróciłbym towar bez podania przyczyny. Jeżeli nie otrzymałbym zwrotu pieniędzy to zgłosiłilbym się do Rzecznika Praw Konsumentów, a jeżeli to by nie przyniosło efektu to do sądu. W zależności od wyroku rozwiązałbym możliwość rozpętania dymu w internecie.

@