Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@BotAtencjusz: False surrender jest zbrodnią wojenną określoną w Konwencji Genewskiej. Zabił ich ten rusek który zaczął strzelać. Zgadzam się z Tobą co do tego co musiało stać się później. Być może ci co leżeli chcieli uciec jak zaczeły się strzały, być może zareagowali odruchowo ale równie dobrze mogli być w zmowie z tym ostatnim i sobie to zaplanowali. Nikt z ukrainców nie miał obowiązku czekać na to co stanie się później.
@Mikuuuus: No tak, ale jak zginęli? W ciągu kilkunastu sekund od wybuchu strzelaniny? Czy może po kilku, kilkunastu minutach zabici strzałem w tył głowy? Która wersja jest bardziej prawdopodobna?


@BotAtencjusz: Nie będę oszukiwał, że wiem, która wersja jest bardziej prawdopodobna, bo nigdy nie byłem w wojsku, ani na wojnie.
@BotAtencjusz: wszystko jest łatwe do zweryfikowania po zbadaniu ran, jeśli mają rany postrzałowe w przypadkowych miejscach to twoja wersja zdarzeń jest wysoce prawdopodobna, a jeśli rany śmiertelne są w okolicach głowy zbrodnia wojenna
@BotAtencjusz: Ponieważ zabici leżą w tej samej pozycji co się kładli to by oznaczało że wcale się nie podrywali "do boju". W takim wypadku przynajmniej kilku leżało by gdzie indziej albo na sobie.

Nie - ludzie którzy się poddają przechodzą w tryb pasywny, nie walczą o przetrwanie aktywnie.
Dlatego zresztą tak łatwo się zabija cywilów - możesz ich ustawić nad dołem i po kolei zastrzelić.

Stawiam dolary przeciw orzechom że zabici
póki nie zobaczę filmu, jak tych leżących wykańczają już po strzelaninie z zemsty to przyjmuję, ze reagując na nagłe zagrożenie Ukraińcy po prostu prażyli po wszystkim i po wszystkich i ciężko mieć do nich o to pretensję


@jast: a czemu nie przyjmować do tego czasu, że po prostu po strzelaninie podeszli do każdego z nich i dokonali egzekucji strzałem w głowę?
Ponieważ zabici leżą w tej samej pozycji co się kładli to by oznaczało że wcale się nie podrywali "do boju". W takim wypadku przynajmniej kilku leżało by gdzie indziej albo na sobie.


Nie - ludzie którzy się poddają przechodzą w tryb pasywny, nie walczą o przetrwanie aktywnie.

Dlatego zresztą tak łatwo się zabija cywilów - możesz ich ustawić nad dołem i po kolei zastrzelić.

Stawiam dolary przeciw orzechom że zabici rosjanie leżeli
a czemu nie przyjmować do tego czasu, że po prostu po strzelaninie podeszli do każdego z nich i dokonali egzekucji strzałem w głowę?


@kerdian: Dlatego, że w każdym cywilizowanym państwie istnieje coś takiego jak domniemanie niewinności, a tutaj dowody jak do tej pory świadczą na niekorzyść ruskich