Wpis z mikrobloga

@Tommy__: jak to że ktoś sobie kupuje 16 mieszkań nie jest niewolnictwem uboższych warstw to ja nie wiem co jest. Jak chcę zarabiać hajs i być bizneswoman to niech coś otworzy produktywnego a nie żeruje na najbiedniejszej klasie jak szlachta w 16 wieku. No i chciwość w #!$%@?. Nie wystarczyło jej jedno mieszkanie, musiała od razu "#!$%@?ć" dla siebie 16
@Magiczny_Michal zawsze mnie zastanawia jakie jest "value" przedsięwzięcia, biznesu itp. Dla przykładu firma produkcyjna produkuje jakieś artykuły, produkty, które są dla ludzi i dają im lepsze, wygodniejsze, łatwiejsze życie. Dzięki temu, właściciel firmy zarabia pieniądze - ponieważ tworzy produkt, który zaspokaja jakąś potrzebę. Firma IT to "klikanie w kąkutery" co tworzy memy (rozrywkę) oraz aplikacje rozwiązującą problemy (produkt uboczny). Generalnie tak to mniej więcej działa.

Jaki analogiczny proces myślowy zachodzi we łbie
zawsze mnie zastanawia jakie jest "value" przedsięwzięcia, biznesu itp.


@websterpl1: jeśli jest na to mieszkanie/lokal kredyt, to najemca nie bierze na siebie odpowiedzialności za jego całkowite spłacenie. Może wypowiedzieć umowę, kiedy stwierdzi, że go dalej na to nie stać. Nie ważne czy jest to mieszkanie dal celów prywatnych i poszuka czegoś tańszego, czy lokal biznesowy i po prostu najemca zawinie interes.


Plus w PL wynajmujący bierze na siebie ryzyko z tym,
Jaki analogiczny proces myślowy zachodzi we łbie landlorda, który #!$%@?ł się po jajca w kredyt na 16 nieruchów w czasach promocji miniratki, hehe, 0.21%? #!$%@? nie wiem


@websterpl1: na reddicie była kiedyś dyskusja o tym w kontekście USA, argumentem było że w ten sposób landlord jest w stanie zapewnić mieszkanie komuś kogo nie stać na własną nieruchomość. I niby ma to jakiśtam sens, ale pamiętam że ktoś odpisał że ceny najmu
i podstawowy debilizm w jej wypowiedzi, to że jest przeciwko PIS. Jak kupowała te nieruchy na kredyt, a pewnie kupowała, to nie powinna obrażać PIS, bo to PIS stworzył warunki w których ona mogła się kredytami #!$%@?ć na 16 mieszkań xD co z tempa #!$%@?


@TheDzions: Może jest przeciwko PiS, bo wie, że oni są ściśle powiązani z banksterami i jest jedną z tych osób, która dała się nabrać na wiecznie
jak to że ktoś sobie kupuje 16 mieszkań nie jest niewolnictwem uboższych warstw to ja nie wiem co jest.


@Magiczny_Michal: @websterpl1: Gdyby nikt mieszkań nie kupował - także w celach "inwestycyjnych" itp. to nikt by ich nie budował i nie byłoby ich na rynku WCALE. Ani na wynajem ani docelowo w przyszłości na odsprzedaż. Jak bez tego wyglądałby rynek dla "uboższych warstw" wtedy ( ͡° ͜ʖ ͡°
@Saeglopur rząd i partie budują np drogi, szpitale i wiele innych rzeczy,, które w technologii o wiele się nie różnią od nierucha, poza tym stawiają to takie same mietki i janki, tylko zamiast wylewki asfaltu, wylewają beton xd

Daleko mi do komucha ale nie dziwią mnie te wszystkie abstrakcyjne pomysły lewicy (i to, że znajdują poparcie w społeczeństwie)
@Oseghe: @websterpl1: Ale państwo polskie i społeczeństwo nie działa. Niepragmatyczne regulacje i partactwo we wszystkim za co się rząd zabierze i to są ci wybrani, nadal popierani bo wybrani na kolejne kadencje. Społeczeństwu więc to pasuje.

Zabrał się więc za to wolny rynek, jest od lat w budowanych od cholery mieszkań i są dostępne przynajmniej tą drogą - to też się nie podoba i wręcz stwierdzenie że to "jest niewolnictwem
@PfefferWerfer: @websterpl1: @Tommy__:

Ale nie czaje krytyki ona jest moją idolką (kimkolwiek jest) Tez chcialbym miec tyle mieszkań na wynajem

Nigdzie nie napisala ze to z kredytów, może po babci ma

A ze jest na minusie to mogą byc 2 przyczyny:
- #!$%@? zarządza swoim biznesem (prawdopodobnie nie ma spisanej umowy notarialnej i tera mowi ze nikogo nie eksmituje z dobrego serca - ergo ludzie się zajarzyli ze im
Jak chcę zarabiać hajs i być bizneswoman to niech coś otworzy produktywnego a nie żeruje na najbiedniejszej klasie jak szlachta w 16 wieku. No i chciwość w #!$%@?. Nie wystarczyło jej jedno mieszkanie, musiała od razu "#!$%@?ć" dla siebie 16


@Magiczny_Michal: aha czyli ukradła XD i jakby nie ukradła to biedniejsi mogli by kupić te mieszkania? xD kur::wa już wiem czemu pis ma takie poparcie XD