Wpis z mikrobloga

Da się coś zrobić żeby minecraft wykorzystywał w pełni kartę graficzną? Chciałbym uzyskać stałe 165fps, a fpsy sobie latają od 80 do 165fps przy tylko 50-60% zużycia karty.
Reinstall mc i javy, zainstalowany optifine, z shaderami czy bez tak samo, jakieś tipy z neta typu ustawianie w panelu nvidii pierdół i nic. Cały czas ten sam problem ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#minecraft #gry #komputery
  • 20
  • Odpowiedz
Jak CPU i RAM chodzi na 100%

procesor w grach jak jest w miarę współczesny nigdy nie będzie miał 100% nawet jak on jest problemem. Procent użycia dotyczy wszystkich wątków a żadna gra nie obciąża praktycznie 6 rdzeni w pełni tylko wydajność jest limitowana przez pojedyncze wątki.

możesz mieć 10% użycia procesora i on będzie bottleneckiem jak ma dużo rdzeni, zwyczajnie większość rdzeni nic nie robi i dlatego jest niskie bo gra
  • Odpowiedz
Procka mam i5 12600k,


@Tak_masz_racje: wyłącz mini rdzenie w biosie i zobacz czy coś się polepsza. może grę odpala na ułomnych rdzeniach zamiast na P.

z niektórymi grami były takie problemy na tych procesorach, cholera wie czy to wina gry, windowsa źle rozkładającego obciążenie czy mikrokodu intela
  • Odpowiedz
@Shiede: też może tak być. Moze być gdzieś 'limit' wynikający z tego jak gra jest napisana. w sumie mógłby sprawdzić czy to procesor zmniejszając mocno zasięg ładowania klocków bo zdaje się to procesor najbardziej ora. jak fps wystrzeli to tu jest problem. może są jakieś mody albo parametry do javy aby to zoptymalizować wtedy
  • Odpowiedz
@Tak_masz_racje: Karta GeForce? Spróbuj nakładkę #!$%@?ć, to co się pojawia w prawym górnym rogu jak odpalasz gry. Antywirusa jak masz to #!$%@?, chyba, że windowsowy to wyłącz na czas gry.
  • Odpowiedz
@Tak_masz_racje: Ogólnie na fabric z sodium lepiej działa xd Jaka specyfikacja kompa ogólnie i ile modów? Pamiętam że zdarzały się takie mody które powodowały że miałem mniej fpsow ale już nie pamiętam niestety nazw, jakbyś podesłał listę to może by mi się coś przypomniało
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Massiv: Sprawdzałem na czystym mc, z shaderami, z modami i zawsze to samo, więc po prostu problem z Javą musi być niestety. Nie ma już chyba co dalej kombinować, ale dzięki za pomoc.
  • Odpowiedz