Wpis z mikrobloga

@kwiatosz: Średnia dochód rozporządzalny emeryta w UK (po odjęciu czynszu/raty za hipotekę i rachunków za wodę) to £361 tygodniowo.
Średnia pensja tygodniowa netto to £575 i od tego trzeba odjąć rent/mortgage i wszystkie opłaty.

Powtórzę po raz kolejny - uważam, że emerytury powinny być waloryzowane, ale moim zdaniem nie jest fair, że emeryci są grupą uprzywilejowaną. Oczywiście rozumiem twoje argumenty i szanuję twoje zdanie, ale mam nadzieję, że rozumiesz również
  • Odpowiedz
@Jachus: dobra, nastepnym razem wklejaj opisane wykresy. W 1990 funt byl wart ponad 2x wiecej (dokladnie £1 w 1990, to dzisiaj £2.2) i realna cena byla 140k wiec na dzien dzisiejszy masz 308k, a dzisiaj srednia cena domu £295k, wiec stracili.
  • Odpowiedz
@Voltix: Tak, zdaję sobie z tego sprawę. Chcę tylko dobrze zrozumieć o czym dyskutujemy - twoja pierwsza uwaga co do mojej wypowiedzi dotyczyła fragmentu o wzroście wartości nieruchomości, tak?
  • Odpowiedz
@Voltix: Dobrze, przyznaję ci rację - jeżeli uwzględnimy wysokie stopy procentowe na kredyty hipoteczne w latach 80 i 90 to moje stwierdzenie o gigantycznych wzrostach wartości nieruchomości były mocno przesadzone co i tak nie zmienia faktu, że i tak mają oni dużo equity które mogą upłynnić.
  • Odpowiedz